Teacher.co.ke
Latest Education News, Free School Notes, and Revision Materials

TSC Reveals List of Trainers of Trainers for Junior Secondary CBC Training April/May 2022

The Teachers Service Commission is set to train of Trainers of Trainers of secondary school teachers on the Competency-Based Curriculum (CBC) for Junior Secondary school.

More than 60,000 teachers are set to undergo training on the CBC for junior secondary school to equip teachers with the necessary skills for use in the new curriculum that is set to make its debut in secondary level.

Below is the full list of Trainers of Trainers for the junior secondary competency-based curriculum (CBC).

SN
COUNTY
SUBCOUNTY
NAME
GE
TSC NO
PHONE
SUBJECT 1
SUBJECT 2
ACTIVITY 1
ACTIVITY 2
1
Kisumu
Kisumu Central
Philip Oduor Omondi
M
489505
724841584
Physics
Maths
Ict Champion
Knec Examiner
2
Kisumu
Kisumu Central
Raphael Otieno
M
431057
725367702
Maths
Geography
Kicd Pannelist
Knec Examiner
3
Kisumu
Kisumu East
Irene Muga
F
517494
720681196
Chemistry
Maths
Ict Champion
Knec Examiner
4
Kisumu
Kisumu East
Dancan Odhiambo Omolo
M
373876
733557032
Maths
Chemistry
Knec Examiner
Ict Champions
5
Kisumu
Kisumu West
Isdor Okoth
M
420271
726320353
Chemistry
Maths
Ict Champion
Knec Examiner
6
Kisumu
Kisumu West
Dorothy Sande
F
302763
723349180
English
 
Kicd Pannelist
 
7
Kisumu
Kisumu west
John Ogweno Opande
M
412606
722884382
Maths
Geography
Ict Champion
Knec Examiner
8
Kisumu
Kisumu West
Johnstone Otieno Arua
M
287491
714525054
Biology
Maths
Ict Champion
Knec Examiner
9
Kisumu
Muhoroni
Cecil Onyango Otieno
M
505921
746579666
Physics
Maths
Knec Examiner
Ict Champions;
10
Kisumu
Muhoroni
Veronica Atieno Shikuku
F
524493
721851396
Biology
Chemistry
Ict Champion
Knec Examiner
11
Kisumu
Nyakach
Ben Onyango Oyieyo
M
347675
713000000
Physics
Maths
Ict Champion
Knec Examiner
12
Kisumu
Nyakach
Peter Onono
M
522872
724906801
 Christian Religious Education
 
Kicd Pannelist
 
13
Kisumu
Nyakach
Kenneth Owuor
M
357033
722600257
Homescience
 
Kicd Pannelist
 
14
Kisumu
Nyakach
Elias Otieno
M
548553
720611854
Business Studies
 
Kicd Pannelist
 
15
Kisumu
Nyakach
James Owen Omondi Bala
M
359195
717413381
Chemistry
Maths
Kicd Pannelist
Knec Examiner
16
Kisumu
Nyakach
Amayo Milly A
F
315697
720794134
Chemistry
Agriculture
Ict Champion
Knec Examiner
17
Kisumu
Nyando
Calisto Otieno Oriato
M
363783
725529886
Biology
Maths
Ict Champion
Knec Examiner
18
Kisumu
Nyando
Dreda Akoth Olal
F
394219
723744035
Biology
Agriculture
Ict Champion
Knec Examiner
19
Kisumu
Nyando
John Adede Omuga
M
580131
720546032
Physics
Chemistry
Knec Examiner
Rlm Trainer
20
Kisumu
Nyando
James Ochieng Odhiambo
M
493572
722498300
Maths
Chemistry
Knec Examiner
 
21
Kisumu
Seme
Ojuka Jacob Omondi
M
457391
721622054
Physics
Maths
Ict Champion
Knec Examiner
22
Kisumu
Seme
Antonate Nafula Wanyonyi
F
481563
727798822
Physics
Maths
Ict Champion
Knec Examiner
23
Kisumu
Seme
Omondi Joshua Otieno
M
481987
724564271
Biology
Agriculture
Ict Champion
Knec Examiner
24
Kisumu
Seme
Samson Musambi Wafula
M
767070
725585047
Business Studies
Maths
Knec Examiner
Ict Champions;
Sn
County
Subcounty
Name
Gender
Tsc No
Phone
Subject 1
Subject 2
Activity 1
Activity 2
1
Baringo
Baringo Central
Ezekiel Chesire
M
411502
721906395
Physics
Mathematics
Ict Champion
Kicd Pannelist
2
Baringo
Baringo Central
Johana Chebor  Chebon
M
468528
724100690
Physics
Mathematics
Knec Examiner
 
3
Baringo
Kabarnet High
Kevin Songol
M
515980
726113142
Biology
 
Sbtss Trainers
 
4
Baringo
Kabarnet High
Solomon Kigen
 
636540
713866501
Cre
 
Kicd Pannelist
 
5
Baringo
Kabarnet High Sch
Rael Komen
 
364364
728402134
Kiswahili
 
Kicd Pannelist
 
6
Baringo
Kabarnet High School
Daisy Chirchir
F
490165
720548832
Physics
 
Sbtss Trainers
 
7
Baringo
Kapkiamo Secondary
Patrick Kiplagat Kapkiyai
M
543030
722806810
Biology
 
Sbtss Trainers
 
8
Baringo
Kapropita Girls High School
Titus Katimu Kipkuna
M
462968
720318555
Secondary Mathematics
 
Sbtss Trainers
 
9
Baringo
Kimalel Secondary School
Brian Kipkulei Kemei
M
503263
728094908
Physics
 
Sbtss Trainers
 
10
Baringo
Kimngorom Girls High School
Paul Kipkemoi
M
422010
702066420
Chemistry
 
Sbtss Trainers
 
11
Baringo
Kimose Secondary
Eric  Lagat Ngeny
M
253758
723346698
Biology
 
Sbtss Trainers
 
12
Baringo
Kituro High School
Winnie Chebii
F
419276
727715512
Biology
 
Sbtss Trainers
 
13
Baringo
Koibatek
Loice Kiptala
F
375506
720223304
Chemistry
Mathematics
Ict Champion
Knec Examiner
14
Baringo
Koibatek
Paul Kipruto Koech
M
410174
721492766
Mathematics
Physics
Ict Champion
Knec Examiner
15
Baringo
Kolowa Secondary
Solomon Pkiror Lokarkar
M
683239
726702563
Chemistry
 
Sbtss Trainers
 
16
Baringo
Lombogishu Secondary
Samuel Kirkok
M
482562
725535374
Chemistry
 
Sbtss Trainers
 
17
Baringo
Marigat
Andrew Chebon Cheptoo
M
494811
726031814
English
English
Itoya/Poya
Smase Trainer;
18
Baringo
Marigat Intergrated Sec.
Kipyegon Kenneth Kimurei
 
742319
724377087
English
 
Kicd Pannelist
 
19
Baringo
Mogotio
Jepkosgei Chemoiwa
F
524233
722907391
Physics
Mathem
Ict Champion
Knec Examiner
20
Baringo
Mogotio Girls’
Julia Kenei
F
357460
722501285
Biology
 
Sbtss Trainers
 
21
Baringo
Mogotio Girls’ High School
Alfred Kandie Tallam
M
476339
722696028
Physics
 
Sbtss Trainers
 
22
Baringo
Moi High School Kabartonjo
Kipng’ok Festus Kipkurui
M
560315
728301946
Chemistry
 
Sbtss Trainers
 
23
Baringo
Moi High School-Kabartonjo
Bernard Korir Kiprop
M
477062
724670895
Chemistry
 
Sbtss Trainers
 
24
Baringo
Ngarie Secondary
Alfred Yator Komen
 
583815
724239873
Mathematics
 
Kicd Pannelist
 
25
Baringo
Nginyang Girls High School
Samwel Mwangi Mbaria
M
610089
718333303
Secondary Mathematics
 
Sbtss Trainers
 
26
Baringo
Ngubereti Mixed
David Kambii Lorwai
M
417769
714006686
Biology
 
Sbtss Trainers
 
27
Baringo
Ossen Girls High
Kennedy Kipsang P
M
452374
727788814
Chemistry
 
Sbtss Trainers
 
28
Baringo
Pemwai Girls Secondary  School
Jacob K. Kimechwa
M
557446
721159192
Secondary Mathematics
 
Sbtss Trainers
 
29
Baringo
Reuben Cheruiyot School-Olmarai
Daudi Chelagat
M
495997
724341937
Physics
 
Sbtss Trainers
 
30
Baringo
Sacho High Sch
Patrick Kiptoo
 
433460
720862370
Business Studies
 
Kicd Pannelist
 
31
Baringo
Saos Boys High
Sellah J. Kurgat
 
573327
723699271
Integrated Science
 
Kicd Pannelist
 
32
Baringo
Solian Girls High School
Joshua Kiprotich
M
496682
726573284
Secondary Mathematics
 
Sbtss Trainers
 
33
Baringo
Tabagon Girls Secondary
Job Kipyator Changwony
M
451280
725325325
Secondary Mathematics
 
Sbtss Trainers
 
34
Baringo
Tabagon Girls Secondary School
James Kipngetich Kosgei
M
415746
722428292
Physics
 
Sbtss Trainers
 
35
Baringo
Tenges
Christopher Kipkebut
M
358842
727402178
Mathematics
Mathematics
Ict Champion
Knec Examiner
36
Baringo
Tenges  Boys High School
Stephen Kipchumba
M
387158
721780738
Secondary Mathematics
 
Sbtss Trainers
 
Sn
County
Subcounty
Name
Gender
Tsc No
Phone
Subject 1
Subject 2
Activity 1
Activity 2
1
Bomet
Bomet East
Ruttoh Philiph
M
364802
725823942
Biology
Agriculture
ICT Champion
KNEC EXAMINER
2
BOMET
Tengecha Girls High Sch
Magdaline C. Kerio
 
410855
713133546
HOMESCIENCE
 
KICD PANNELIST
 
3
Bomet
Mengwet Secondary
Joseph Kiprotich Tonui
M
433671
725736599
Physics
 
SBTSS TRAINERS
 
4
Bomet
Bomet East
Samuel Murgor
M
433876
723628876
Biology
Mathematics
ICT Champion
KNEC EXAMINER
5
Bomet
Saseta Girls
Hellen Ruto
F
440243
723883118
Chemistry
 
SBTSS TRAINERS
 
6
Bomet
Sotik
John Bett
M
441137
720836927
Biology
Chemistry
ICT Champion
KNEC EXAMINER
7
Bomet
Sotik
Steven Kaptich
M
441148
724419080
Chemistry
Mathematics
ICT Champion
KNEC EXAMINER
8
Bomet
Sotik
Edith Muhonja Muduya
F
444470
720985941
Biology
Agriculture
ICT Champion
KNEC EXAMINER
9
Bomet
Sotik
Janeth Chemutai Kosgey
F
450169
720566046
Physics
Mathematics
ICT Champion
KNEC EXAMINER
10
Bomet
Kabungut Boys
Rop Jenipher
F
458089
723710739
Biology
 
SBTSS TRAINERS
 
11
Bomet
Chebunyo Boys Sec
Abraham Kiprotich Tuei
M
460078
721888053
Secondary Mathematics
 
SBTSS TRAINERS
 
12
Bomet
Kaplong Boys High School
Betty Chepkorir
F
462239
728142051
Secondary Mathematics
 
SBTSS TRAINERS
 
13
Bomet
Chepalungu
Bii Thomas Kipkemoi
M
462603
720616949
Physics
Chemistry
ICT Champion
KNEC EXAMINER
14
Bomet
Konoin
Peter Kimutai Tonui
M
477359
726924486
Mathematics
GEOGRAPHY
ICT Champion
KNEC EXAMINER
15
Bomet
Kitoben
Willy Kipkemboi Langat
M
478090
725676623
Chemistry
 
SBTSS TRAINERS
 
16
BOMET
Koiwa Boys
Kirui Ernest Kipkorir
 
478636
738304144
ENGLISH
 
KICD PANNELIST
 
17
Bomet
Bomet East
Cheruiyot Leonard
M
489522
723505870
Physics
Mathematics
ICT Champion
KNEC EXAMINER
18
Bomet
Bomet Central
Ngeno  Geoffrey
M
520107
726936965
Mathematics
Physics
ICT Champion
KNEC EXAMINER
19
Bomet
Moi Siongiroi Girls Sec Sch
Caroline C. Kirui
F
520625
725367116
Biology
 
SBTSS TRAINERS
 
20
Bomet
Nyongores Secondary School
Sang
F
542043
723627630
Physics
 
SBTSS TRAINERS
 
21
BOMET
Chepalungu
Kiplangat  Rotich  Paul
M
545673
723245691
PHYSICS
CHEMISTRY
KNEC EXAMINER
BOOK AUTHOR
22
Bomet
Kaplong Boys High School
Wesley Keter
M
552776
723085085
Secondary Mathematics
 
SBTSS TRAINERS
 
23
Bomet
Bomet
Geoffrey Kipyegon Chepkwony
M
557378
706969310
Chemistry
Biology
ICT Champion
KNEC EXAMINER
24
Bomet
Moi Siongiroi Girls
Chelangat  Norah
F
562743
726670429
Biology
 
SBTSS TRAINERS
 
25
Bomet
Oreiyet Secondary School
Richard Maritim
M
563003
710185296
Chemistry
 
SBTSS TRAINERS
 
26
BOMET
Bomet East
Viola Chebet Langat
F
565474
726094754
CHEMISTRY
MATHEMATICS
KNEC EXAMINER
SMASE TRAINER
27
Bomet
Bomet Central
Langat Benard
M
573857
710473927
Mathematics
Physics
ICT Champion
KNEC EXAMINER
28
Bomet
Kipsingei Secondary School
Josphat Kirui
M
596589
711403459
Biology
 
SBTSS TRAINERS
 
29
Bomet
Kanusin Girls Secondary
Kennedy
M
672375
713345857
Physics
 
SBTSS TRAINERS
 
30
Bomet
Tenwek High
Murei Raffine
M
702256
728377737
Secondary Mathematics
 
SBTSS TRAINERS
 
31
Bomet
Kipsingei
Tonui Cheruiyot Nicholas
M
760259
716242524
Biology
 
SBTSS TRAINERS
 
32
Bomet
Kapsimotwo Secondary School
Amos Bii
M
822947
700804288
Physics
 
SBTSS TRAINERS
 
33
Bomet
Kaplong Boys High School
Kipyegon Kirui Dickson
M
826732
728770200
Secondary Mathematics
 
SBTSS TRAINERS
 
Sn
County
Subcounty
Name
Gender
Tsc No
Phone
Subject 1
Subject 2
Activity 1
Activity 2
1
Bungoma
Bumula
Wakhisi Chrispinus Chewa
M
420868
720283997
Physics
Mathematics
ICT champion
KNEC EXAMINER
2
Bungoma
Bungoma Central
Robert Wanyonyi Nafungo
M
258910
728874742
Biology
Mathematics
ICT champion
KNEC EXAMINER
3
Bungoma
Bungoma Central
Mumaraki Geoffrey
M
434725
723651580
Biology
Geography
ICT champion
KNEC EXAMINER
4
Bungoma
Bungoma Central
Florence Mukangula
F
250588
7106407
Mathematics
Chemistry
KICD PANNELIST
No
5
Bungoma
Bungoma East
Beatrice Khisa
F
356544
723992422
Mathematics
Agriculture
ICT champion
KNEC EXAMINER
6
Bungoma
Bungoma South
Alex Kachibo Wasike
M
348071
724834776
Chemistry
Mathematics
ICT champion
 
7
Bungoma
Bungoma South
Rapala Peter Patrick
M
386203
725875439
KISWAHILI
HISTORY
KNEC EXAMINER
KICD PANNELIST
8
Bungoma
Bungoma South
Margaret O. Andanje
F
416862
727493320
Biology
AGRICULTURE
KNEC EXAMINER
KICD PANNELIST
9
Bungoma
Bungoma South
Scholastica W Kutete
F
424128
725124295
Biology
AGRICULTURE
KNEC EXAMINER
KICD PANNELIST
10
Bungoma
Bungoma South
Kizito  Wafula  Simiyu
M
542234
722221064
PHYSICS
MATHEMATICS
RLM TRAINER
 
11
Bungoma
Bungoma West
Timothy Wafula Muyekho
M
373076
714151482
Physics
Mathematics
ICT champion
KNEC EXAMINER
12
Bungoma
Chebosi S.A Boys
Richard Milimo
M
439207
723323858
Chemistry
 
SBTSS TRAINERS
 
13
Bungoma
Chelebei Secondary School
Amos Kiplimo Sirwo
M
691958
728735860
Secondary Mathematics
 
SBTSS TRAINERS
 
14
Bungoma
Cheptais
Meshack Mauka Mukhwende
M
440841
727270334
Mathematics
Business studies
ICT champion
KNEC EXAMINER
15
Bungoma
Chwele Girls High School
Ngala Joyce Mukhwana
F
649154
727088650
Secondary Mathematics
 
SBTSS TRAINERS
 
16
Bungoma
Friends School Kamusinga
Peter Omunyin
M
531350
724385447
Secondary Mathematics
 
SBTSS TRAINERS
 
17
Bungoma
Kapsokwony Boys High School
Kwalia Cornelius Kibet
M
523389
727259947
Physics
 
SBTSS TRAINERS
 
18
Bungoma
Kimilili
Ndachule Wanjala
M
453661
700779499
Chemistry
Mathematics
ICT champion
KNEC EXAMINER
19
Bungoma
Kimilili
Fredrick  Sunguti  Mmbwavi
M
662999
715887699
COMPUTER STUDIES
PHYSICS
ICT CHAMPIONS
RLM TRAINER
20
Bungoma
Lugulu Girls
Consolata Isalambo
 
304142
722657425
VISUAL ARTS
 
KICD PANNELIST
 
21
Bungoma
Milima Friends Sec
Edith Nasambu Juma
 
759879
708952218
MATHEMATICS
 
KICD PANNELIST
 
22
Bungoma
Moi Boys Kaptama
Kennedy Chemayiek
M
518743
725939351
Physics
 
SBTSS TRAINERS
 
23
Bungoma
Muji
Evans Wanjala Barasa
M
412208
721616183
Biology
 
SBTSS TRAINERS
 
24
Bungoma
St. Mourice Namboko Secondary School
Otieno Maurice Brian
M
643783
712334566
Secondary Mathematics
 
SBTSS TRAINERS
 
25
Bungoma
Webuye West
Rhodah Machuma Mamuli
F
420736
714883436
Chemistry
Mathematics
ICT champion
KNEC EXAMINER
26
Bungoma
Webuye West
Caroline Musungu Mabele
F
477078
700573111
Mathematics
Business Studies
ICT champion
KNEC EXAMINER
27
Bungoma
Webuye West
Sylvia Makokha
F
497410
721783794
Chemistry
Mathematics
ICT champion
KNEC EXAMINER
28
Bungoma
Webuye West
Florence Lukamba Munoko
F
512312
728717978
Biology
Mathematics
ICT champion
KNEC EXAMINER
SN
COUNTY
SUBCOUNTY
NAME
GE
TSC NO
PHONE
SUBJECT 1
SUBJECT 2
ACTIVITY 1
ACTIVITY 2
1
Busia
Bishop Sulumeti Chelelemuk Girls High School
Anthony Ojilong Oure
M
481762
721849441
Mathematics
 
SBTSS TRAINERS
 
2
Busia
Budalangi Boys
Stephen Juma
M
545668
725828515
Physics
 
SBTSS TRAINERS
 
3
Busia
BUMALA A.C MIXED SEC.SCHOOL
DOMANA WALLI MACWETTA
F
586582
713805155
Mathematics
 
SBTSS TRAINERS
 
4
Busia
Bunyala
Godwin Wesonga Mayero
M
460083
721107954
Biology
Agriculture
ICT Champion
KNEC EXAMINER
5
Busia
Butula
Kennedy Olwichi Ondiechi
M
494092
723771176
Mathematics
Business Studies
ICT Champion
KNEC EXAMINER
6
Busia
Butula Boys High Sch
Siganga Kevin Ndombi
M
464608
722692485
Chemistry
 
SBTSS TRAINERS
 
7
Busia
Chamasiri Sec School
Ayugi Lillian Adhiambo
F
474297
729068847
Chemistry
 
SBTSS TRAINERS
 
8
Busia
Lugulu A.C.
Ol
M
450383
724664328
Chemistry
 
SBTSS TRAINERS
 
9
Busia
Nambale Boys High School
Deogracious Ojiambo
M
467767
723467560
Physics
 
SBTSS TRAINERS
 
10
COUNTY
NAME
PHONE
TSC
SCH
SUBJECTS
 
 
 
 
11
BUSIA
NANDEREMA  BOYS SEC
KENETH NGORE
 
544614
728500396
MATHEMATICS
 
KICD PANNELIST
 
12
Busia
Nasewa Secondary School
Wandera David
M
502042
733779979
Physics
 
SBTSS TRAINERS
 
13
Busia
Nyakhobi Secondary
Francis Opetu
M
556194
723281924
Mathematics
 
SBTSS TRAINERS
 
14
Busia
Otimong Sec.
GEOFFREY IKAGALA
M
337303
714743266
Physics
 
SBTSS TRAINERS
 
15
Busia
S.A KOLANYA BOYS HIGH SCHOOL
Patrick Okedi Omadede
M
577342
720006753
Chemistry
 
SBTSS TRAINERS
 
16
Busia
S.A KOLANYA GIRLS’ NATIONAL SCHOOL
KIBOI DISMAS CHENGE
M
468460
711156248
Physics
 
SBTSS TRAINERS
 
17
Busia
S.A. KOLANYA GIRLS NATIONAL SCHOOL
BENARD NYANDIEKA AKAMA
M
538606
722379311
Chemistry
 
SBTSS TRAINERS
 
18
Busia
Samia
Mildred Petinah Wadondera
F
488709
724886812
Biology
Chemistry
ICT Champion
KNEC EXAMINER
19
Busia
St Austin’s Kingandole High School
Dancan Otieno Onyango
M
680348
717358271
 Mathematics
 
SBTSS TRAINERS
 
20
Busia
ST JOSEPH’S KOCHOLIA SECONDARY
CATHERINE GRACE IPALA
F
503454
724847924
Chemistry
 
SBTSS TRAINERS
 
21
Busia
St Monica Chakol Girls High School
Benson Ouma Onyango
M
571869
720942652
 Mathematics
 
SBTSS TRAINERS
 
22
Busia
St Peter’s Aterait Secondary School
Moses Okedi Emeje
M
450786
700130651
Biology
 
SBTSS TRAINERS
 
23
Busia
St Peter’s Budokomi Sec School
Omondi Edward F
M
509870
722690496
Chemistry
 
SBTSS TRAINERS
 
24
Busia
St Peter’s Ojaamong Secondary School
Panyako Joseph
M
358121
704202331
Biology
 
SBTSS TRAINERS
 
25
Busia
St. Ann’s Kisoko Girls High School.
Nasimiyu Evelyn
F
459056
724616249
Biology
 
SBTSS TRAINERS
 
26
Busia
St. James Nasewa Secondary School
Adelaide Silwali Maloba
F
517213
721564001
Mathematics
 
SBTSS TRAINERS
 
27
Busia
ST. JAMES NASEWA SECONDARY SCHOOL
STEPHEN OKUMU SADIKE
M
616334
716941431
Biology
 
SBTSS TRAINERS
 
28
Busia
St. Mary’s Burumba Secondary School
Wabwire Mulumia
M
215676
722695010
Biology
 
SBTSS TRAINERS
 
29
Busia
St. Monica Chakol Girls
Roselyne Amaase Obwa
F
440764
741797375
Biology
 
SBTSS TRAINERS
 
30
Busia
St.Thomas Aquinas Nanderema
Sanya Fredrick
M
473943
720320938
Mathematics
 
SBTSS TRAINERS
 
31
Busia
Teso North
Stellah Oshome
F
414643
728322884
Biology
Agriculture
ICT Champion
KNEC EXAMINER
32
Busia
Teso North
WILFRED KARANI
M
524473
726388543
Chemistry
Biology
ICT Champion
KNEC EXAMINER
33
Busia
TESO SOUTH
Daniel Olumasi
M
337747
726420066
Physics
Mathematics
ICT Champion
KNEC EXAMINER
SN
COUNTY
SUBCOUNTY
NAME
GE
TSC NO
PHONE
SUBJECT 1
SUBJECT 2
ACTIVITY 1
ACTIVITY 2
1
Elgeyo Marakwet
HOSSEN MIXED DAY SECONDARY
Marion Jepchirchir
F
497365
729996892
Biology
SBTSS TRAINERS
2
Elgeyo Marakwet
Kapkenda
Loice chepkorir
F
462494
721158749
Chemistry
 
SBTSS TRAINERS
 
3
Elgeyo Marakwet
Kapsowar boys secondary
Beatrice kimosop
F
537895
727489197
Physics
 
SBTSS TRAINERS
 
4
Elgeyo Marakwet
Kaptagat Girls secondary school
Edwin Kipsang changwony
M
525822
721948563
Secondary Mathematics
 
SBTSS TRAINERS
 
5
ELGEYO MARAKWET
KEIYO
LUKA KOMEN BOMTICH
M
588017
728662497
PHYSICS
MATHEMATICS
KNEC EXAMINER
SMASE TRAINER
6
ELGEYO MARAKWET
KEIYO NORTH
KIBET KIPLAGAT KENNETH
M
473167
723329625
BIOLOGY
MATHEMATICS
KNEC EXAMINER
RLM TRAINER
7
ELGEYO MARAKWET
KEIYO SOUTH
GLADYS JEPKOECH KIMUTAI
F
563052
724556053
BIOLOGY
CHEMISTRY
 
 
8
Elgeyo Marakwet
Kipsaos Boys high school
Lumsat Kiprotich James
M
697568
700107003
Physics
 
SBTSS TRAINERS
 
9
Elgeyo Marakwet
KIPSOEN BOYS SECONDARY SCHOOL
EDWIN CHERUIYOT KISOO
M
493801
723448448
Physics
 
SBTSS TRAINERS
 
10
Elgeyo Marakwet
Kocholwo Sec school
Shadrack Kibiwott Chelanga
M
570422
729433011
Biology
 
SBTSS TRAINERS
 
11
Elgeyo Marakwet
KOMBATICH secondary
Peter odhiambo Jaoko Otieno
M
574581
710483505
Physics
 
SBTSS TRAINERS
 
12
Elgeyo Marakwet
Lelboinet boys school
Sharon Jebiwott Chebii
F
468835
722940629
Biology
 
SBTSS TRAINERS
 
13
Elgeyo Marakwet
MARAKWET EAST
KIMAIYO JONAH
M
534417
724368964
Mathematics
BUSINESS STUDIES
ICT champion
KNEC EXAMINER
14
ELGEYO MARAKWET
MARAKWET WEST
NOAH KIPCHIRCHIR  MASAISAI
M
565293
726591191
PHYSICS
MATHEMATICS
KNEC EXAMINER
RLM TRAINER
15
Elgeyo Marakwet
Marakwet West
John Chumo
M
571950
722674559
Physics
Mathematics
ICT champion
KNEC EXAMINER
16
Elgeyo Marakwet
Moi Kapcherop Girls
Philemon Kipkemoi cheptarus
M
556620
700481465
Secondary Mathematics
 
SBTSS TRAINERS
 
17
Elgeyo Marakwet
Sambirir girls
Joseph Chemiati wafulah
M
481703
717717014
Chemistry
 
SBTSS TRAINERS
 
18
Elgeyo Marakwet
Sergoit girls
Clara Kiptum Renee
F
470128
721813539
Biology
 
SBTSS TRAINERS
 
19
Elgeyo Marakwet
Simotwo Boys high school
Kabeyi Maudi Suzanne
F
535206
723766609
Chemistry
 
SBTSS TRAINERS
 
20
Elgeyo Marakwet
St. Patrick’s High School- Iten
Mbishei Motum
M
480834
725956077
Chemistry
 
SBTSS TRAINERS
 
21
Elgeyo Marakwet
St. Patrick’s Iten
Shem Atiagaga Vilembwa
M
387931
722648727
Secondary Mathematics
SBTSS TRAINERS
22
Elgeyo Marakwet
ST. PAUL’ S MUNO SECONDARY
REUBEN KIMUTAI
M
420306
722909062
Biology
 
SBTSS TRAINERS
 
SN
COUNTY
SUBCOUNTY
NAME
GE
TSC NO
PHONE
SUBJECT 1
SUBJECT 2
ACTIVITY 1
ACTIVITY 2
1
Embu
Embu North
Rosemary Kanyua Aburi
F
306257
721784851
Physics
Mathematics
ICT champion
KNEC EXAMINER
2
Embu
Mbeere North
Zipporah Wawira Njiru
F
333457
722898525
Biology
Geography
ICT champion
KNEC EXAMINER
3
EMBU
EMBU WEST 
PETER RUGANO NTHIGA
M
357461
721855591
PHYSICS 
CHEMISTRY
KNEC EXAMINER
ICT CHAMPION
4
Embu
Embu East
Rachel Kahinda Mugo
F
399221
718000000
Chemistry
Mathematics
ICT champion
KNEC EXAMINER
5
EMBU
EMBU NORTH
JOYCE  NGINA NYINGI
F
427233
727483702
BIOLOGY
AGRICULTURE
KNEC EXAMINER
ICT CHAMPION
6
Embu
EMBU WEST
ANTONY MURIITHI KINYUA
M
442559
720287758
Physics
Mathematics
ICT champion
KNEC EXAMINER
7
Embu
Mbeere south
Grace Mbui
F
443554
724619045
Chemistry
Biology
ICT champion
KNEC EXAMINER
8
Embu
Mbeere-South
James Njiru Katharua
M
451483
721479577
Physics
Mathematics
ICT champion
KNEC EXAMINER
9
Embu
Mbeere North
Joseph Nyaga Kabiti
M
468533
724850283
Biology
Chemistry
ICT champion
KNEC EXAMINER
10
Embu
Embu north
Josephine nkatha kirea
F
505377
721167144
Biology
Agriculture
ICT champion
KNEC EXAMINER
11
Embu
Mbeere South
Salome Nthenya Wambua
F
525805
721852890
Biology
Agriculture
ICT champion
KNEC EXAMINER
12
EMBU
MBEERE SOUTH
ANN NTHUNYA WAMBUA
F
622801
701472724
COMPUTER STUDIES
MATHEMATICS
 
ICT CHAMPIONS
13
Embu
EMBU EAST
Edwin Mutugi Ireri
M
637752
713179016
Mathematics
Physics
ICT champion
KNEC EXAMINER
14
EMBU
ST. MICHAEL KIVUTI SEC
MARY W. KAMOTHO
 
705559
799657417
KISWAHILI
 
KICD PANNELIST
 
15
EMBU
NDOLO SECONDARY SCHOL
EVERLINE MWENDE MWANGANGI
 
814516
712758744
BIOLOGY
 
KICD PANNELIST
 
SN
COUNTY
SUBCOUNTY
NAME
GE
TSC NO
PHONE
SUBJECT 1
SUBJECT 2
ACTIVITY 1
ACTIVITY 2
1
Garissa
Balambala secondary School
Halkano Malicha Bagaja
M
927089
790056964
Biology
 
SBTSS TRAINERS
 
2
Garissa
Boystown secondary
Patrick mukunya maina
M
416198
721146701
Biology
 
SBTSS TRAINERS
 
3
Garissa
County high school
Laban nzioka ndavi
M
814967
724705528
Biology
 
SBTSS TRAINERS
 
4
Garissa
County high school
Abdi M. Haji
M
816349
725462428
Physics
 
SBTSS TRAINERS
 
5
Garissa
Garissa
Nyoike Francis
M
479359
721800799
Mathematics
Business
KICD PANNELIST
KNEC EXAMINER
6
GARISSA
GARISSA HIGH SCH
IBRAHIM OSAME
 
668780
727100075
MATHEMATICS
 
KICD PANNELIST
 
7
Garissa
Garissa High school
Anthony Muchiri
M
387029
724339054
Physics
 
SBTSS TRAINERS
 
8
Garissa
Garissa Township
JOSEPH NYANJOM OWINO
M
390168
721904735
Biology
AGRICULTURE
ICT champion
KNEC EXAMINER
9
GARISSA
GARISSA TTC
VIOLET SYAN
 
461001
721646542
PERFORMING ARTS
 
KICD PANNELIST
 
10
Garissa
Iftin girls
Rajab Hamis Sichanhi
M
574272
726155092
Chemistry
 
SBTSS TRAINERS
 
11
GARISSA
IJARA
FRANKLINE GEORGE NGUMBAO
M
687403
704018951
1
MATHEMATICS
 
ICT CHAMPION
12
Garissa
Tumaini Boys
Haron
M
697974
728482321
Secondary Mathematics
 
SBTSS TRAINERS
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
SN
COUNTY
SUBCOUNTY
NAME
GE
TSC NO
PHONE
SUBJECT 1
SUBJECT 2
ACTIVITY 1
ACTIVITY 2
1
HOMABAY
ASUMBI GIRLS SCH
DOREEN  ANDELE
240426
722386574
HOMESCIENCE
KICD PANNELIST
2
HOMABAY
GENDIA HIGH
TOBIAS YOGO
 
574971
728219923
BUSINESS STUDIES
 
KICD PANNELIST
 
3
HOMA BAY
HOMA BAY
PETER OKEYO OMOLLO
M
595879
723585749
BIOLOGY
AGRICULTURE
KNEC EXAMINER
RLM TRAINER
4
Homabay
HOMABAY HIGH SCHOOL
NICKSON OUMA OPIYO
M
465192
720090051
Physics
 
SBTSS TRAINERS
 
5
Homabay
Homabay high school
Linet
F
515914
728409880
Secondary Mathematics
 
SBTSS TRAINERS
 
6
HOMABAY
KABAROK SECONDARY
CAROLINE ANYANGO
 
546708
728532447
KISWAHILI
 
KICD PANNELIST
 
7
HOMABAY
KOLWENY KINGSWAY  SCH.
DENNIS OKELLO
 
390594
707978459
MATHEMATICS
 
KICD PANNELIST
 
8
Homabay
Nyagowa lutheran school
Isaac Jelick  owour
M
553625
2.55E+11
Biology
 
SBTSS TRAINERS
 
9
Homabay
Rachuonyo East
Collins Ochieng Orwa
M
421877
725898192
Chemistry
Mathematics
ICT champion
KNEC EXAMINER
10
Homabay
Rachuonyo North
Anthony Omondi Owera
M
462258
720331153
Chemistry
Agriculture
ICT champion
KNEC EXAMINER
11
Homabay
Rachuonyo South
Joanes Otieno Ogeya
M
370074
715818496
Mathematics
BUSINESS STUDIES
ICT champion
KNEC EXAMINER
12
Homabay
Rachuonyo South
Grace Amadi Ouko
F
450003
721364208
Physics
Mathematics
ICT champion
KNEC EXAMINER
13
Homabay
Ratang’a Boys Secondary
Levis Otieno Owiyo
M
495935
725805694
Biology
 
SBTSS TRAINERS
 
14
HOMABAY
RINGA SCH
NOEL A. NYANDEGA
 
493567
723705889
KISWAHILI
 
KICD PANNELIST
 
15
Homabay
Saye secondary
Fred Okeyo
M
571205
718537873
Physics
 
SBTSS TRAINERS
 
16
Homabay
Suba
Habakkuk Awiru Watama
M
491017
725089061
Physics
Mathematics
ICT champion
KNEC EXAMINER
17
Homabay
Waondo Secondary School
Sarah Achieng Otieno
F
504565
727125340
Chemistry
 
SBTSS TRAINERS
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
SNCOUNTYSUBCOUNTYNAMEGETSC NOPHONESUBJECT 1SUBJECT 2ACTIVITY 1ACTIVITY 2
1ISIOLOBulesa Sec SchMuchui Morris648732728267871 CHRISTIAN RELIGIOUS EDUCATIONKICD PANNELIST
2IsioloBulesa SecJohana Mungai LegalgiteleM577909711230029Mathematics SBTSS TRAINERS 
3IsioloElsa Mixed SecondaryMercy Muthoni JuliusF524915712615780Mathematics SBTSS TRAINERS 
4IsioloElsa SecondaryNicholas MugambiM718647721603894Chemistry SBTSS TRAINERS 
5ISIOLOGarbattulaFayo Omar BonayaM680245724062401ENGLISHLITERATUREKNEC EXAMINERMs
6IsioloGarbatula High SchoolLaibuni Kauyuri DennisM769640723902208Physics SBTSS TRAINERS 
7IsioloIsioloKinuu Kendi PurityF381933726722682ChemistryBiologyKICD PANNELISTNo
8IsioloIsioloNiceta NgariF513969726261742BiologyHome ScienceICT championKNEC EXAMINER
9IsioloIsiolo Barracks Sec.Salat Adan AbdiM430862712177139Biology SBTSS TRAINERS 
10ISIOLOIsiolo GirlsJosephat Obiri Onsare 524062727933797ENGLISH KICD PANNELIST 
11ISIOLOIsiolo GirlsFrancis Muthuri 558439716617678 CRE KICD PANNELIST 
12ISIOLOIsiolo GirlsAbdub Wako 577933701174310AGRICULTURE KICD PANNELIST 
13IsioloKorbesa Mixed DayAbdinoor Kubi TanoM653774719700017Chemistry SBTSS TRAINERS 
14IsioloMertiNyencho Galgallo DimaM420206720908188PhysicsChemistryICT championKNEC EXAMINER
15IsioloMerti Sub-CountyKelvin Gwiyanga MisogaM733325701161593PhysicsMathematicsICT championKNEC EXAMINER
16ISIOLOSt Paul’s KiwanjaniNicholas  N. Kithinji 478706725651040KISWAHILI KICD PANNELIST 
17IsioloSt Pauls Kiwanjani SecJacob Karithi NtongaiM577911115674023Biology SBTSS TRAINERS 
SNCOUNTYSUBCOUNTYNAMEGETSC NOPHONESUBJECT 1SUBJECT 2ACTIVITY 1ACTIVITY 2
1KajiadoElerai Mck Girls SecMeshack Masaku kithukaM474573710204303BiologySBTSS TRAINERS
2KajiadoEnoomatasiani Girls SecondaryHellen Njoki NdambiriF493123723484824Biology SBTSS TRAINERS 
3KajiadoEnoomatasiani Girls Secondary SchoolDenis Otieno OkumuM558808729862237Secondary Mathematics SBTSS TRAINERS 
4KajiadoEnoomatasiani Girls Secondary SchoolKisali DavidM618764726785552Secondary Mathematics SBTSS TRAINERS 
5KajiadoEsokota VIOLET MENYA 403653726381763VISUAL ARTS KICD PANNELIST 
6KajiadoIllasit SecondaryPhoebe KatumoF494124729829873Chemistry SBTSS TRAINERS 
7KajiadoIsinyaSamuel Kifunya VilembwaM387932722578470MathematicsGeographyICT championKNEC EXAMINER
8KajiadoIsinya Boys Secondary SchoolSimon Nenkalash KoresM381892722488630Chemistry SBTSS TRAINERS 
9KajiadoKajiado NorthJemimah Wangui Ng’ang’aF477915721311726PhysicsMathematicsICT championKNEC EXAMINER
10KajiadoKitengela Magereza SchMILLICENT ITONGA 348407722230846CRE KICD PANNELIST 
11KajiadoMaryshaw SchGLADYS W. INDIRE 357097710546129KISWAHILI KICD PANNELIST 
12KajiadoMasai Tt IKETRA AMAYA 333775722807045HOMESCIENCE KICD PANNELIST 
13KajiadoMashuuruFELIX MBONDO KAMAKUM558063727963223MATHEMATICSBIOLOGYICT CHAMPIONSKICD PANNELIST
14KajiadoMeto Mixed SchoolKITUI SIBULI ROBERTM334090722462211Physics SBTSS TRAINERS 
15KajiadoNakeelboysFrancis N GithinjiM418278724274083Biology SBTSS TRAINERS 
16KajiadoNkaimurunya SecondaryJohnM536401724308193Chemistry SBTSS TRAINERS 
17KajiadoOlkejuado HighANDERSON NJUE 433773720966645BUSINESS STUDIES KICD PANNELIST 
18KajiadoOlkeri Secondary SchoolCosmas Masega OngesaM543822725534979Chemistry SBTSS TRAINERS 
19KajiadoOloitokitok Boys Secondary SchoolJoseph Nganga NjorogeM517680726280027Physics SBTSS TRAINERS 
20KajiadoOloolaiser High SchoolJane Wanjiku MainaF356778722292296Secondary Mathematics SBTSS TRAINERS 
21KajiadoP.C.E.A Kimuka Girls SecondaryGERVASONM683805743078392Physics SBTSS TRAINERS 
22KajiadoSajiloni Girls Sec SchoolKepha omariM473896723661616Physics SBTSS TRAINERS 
           
SNCOUNTYSUBCOUNTYNAMEGETSC NOPHONESUBJECT 1SUBJECT 2ACTIVITY 1ACTIVITY 2
1KakamegaArchbishop Njenga Girls SchoolAmos NdalilaM457013726064503ChemistrySBTSS TRAINERS
2KAKAMEGAButereLeah Were ChiboleF283998724889516FRENCHGEOGRAPHYKNEC EXAMINERKICD PANNELIST
3KAKAMEGAChegulo SecondaryEmanuel Agesa Akufa 667541715836314KISWAHILI KICD PANNELIST 
4KakamegaEregi GirlsCollins Wekesa MainaM511217727007557Chemistry SBTSS TRAINERS 
5KakamegaEregi TtcRose MuhalakhaF387135726965305Primary Mathematics SBTSS TRAINERS 
6KakamegaEshibinga Secondary SchoolTerewa Caleb SifunaM496376720439680Biology SBTSS TRAINERS 
7KakamegaEshibinga Secondary SchoolLisamadi WycliffeM422636710308747Physics SBTSS TRAINERS 
8KakamegaEshikulu Boys Secondary SchoolMatere RodgersM574940724861671Secondary Mathematics SBTSS TRAINERS 
9KakamegaFriends Sec School HandidiJames Akweya LumwajiM449200707954637Chemistry SBTSS TRAINERS 
10KakamegaFriends Secondary School_Silungai GirlsNebert NyongesaM6018332.54714E+11Physics SBTSS TRAINERS 
11KakamegaIleho Friends Secondary SchoolPatrick Rapando John KM504592711456797Chemistry SBTSS TRAINERS 
12KakamegaImbaleMumeri Francis NdenguM704068724076535Biology SBTSS TRAINERS 
13KakamegaImbale Sec SchEdwin M AmutsaM489298722222306Secondary Mathematics SBTSS TRAINERS 
14KAKAMEGAIngotie High Sch.Mildred Mutemba 558051721395864VISUAL ARTS KICD PANNELIST 
15KAKAMEGAKakamega CentralMuchalwa  Alloce KelvinM572664742301271KISWAHILIGEOGRAPHYKNEC EXAMINERITOYA/POYA
16KakamegaKakamega EastAnnah Nawambisa ManyasiF359387727171564BiologyAgricultureICT championKNEC EXAMINER
17KakamegaKakamega High SchoolAmos WamangaM491022722688899Physics SBTSS TRAINERS 
18KAKAMEGAKakamega NorthCharles Besela SaidiM459925727877445GEOGRAPHYHISTORYICT CHAMPIONSCOUNSELLOR
19KAKAMEGAKakamega NorthDonald Omondi OumaM771378704364185ENGLISHLITERATUREKNEC EXAMINERICT CHAMPION
20KAKAMEGAKakamega NorthJoyvine Wanyonyi NekesaF33429680717938095ENGLISHLITERATUREICT CHAMPIONS 
21KAKAMEGAKakamega NorthSally  Kadenyi  AdagiF559405713441435ENGLISHLITERATUREKNEC EXAMINER 
22KakamegaKakamega Township SecondaryRoland WanyamaM565469711294573Biology SBTSS TRAINERS 
23KakamegaKhwiseroWasike Alex JumaM376527712950748BiologyAgricultureICT championKNEC EXAMINER
24KAKAMEGAKoyonzo Secondary SchSeth Nasong’o Bulili 450978721244793 HEALTH EDUCATION KICD PANNELIST 
25KakamegaLikuyaniBonface Juma WafulaM601828714551425MathematicsChemistryICT championKNEC EXAMINER
26KAKAMEGALikuyaniEvans Ondabu OkiomaM695185729020556KISWAHILIHISTORYKNEC EXAMINERICT CHAMPION
27KAKAMEGALikuyaniEmily  Sambai  KirwaF440975720668892CHEMISTRYMATHEMATICS RLM TRAINER
28KakamegaLugari Diploma TtcPeter B. ChesititM323943716396034Secondary Mathematics SBTSS TRAINERS 
29KakamegaMukumu GirlsDominic ImbwagaM442305724552007Biology SBTSS TRAINERS 
30KakamegaMumias Boys Muslim Secondary SchoolDenis Wesonga AsikoyoM398207722229033Biology SBTSS TRAINERS 
31KakamegaMumias EastSamuel OlungaM226158720387708MathematicsBiologyICT championKNEC EXAMINER
32KakamegaMusingu High SchoolVincent Angode AgufaM461879701998632Physics SBTSS TRAINERS 
33KakamegaMwiyala Mixed Day SecondarySween N. LipukuF402022727260160Physics SBTSS TRAINERS 
34KakamegaNavakholoTom Terah AkangaM483977724111925BiologyMathematicsICT championKNEC EXAMINER
35KakamegaNavakholoHillary W. SimiyuM660844718657389MathematicsBiologyICT championKNEC EXAMINER
36KakamegaSt James Namamba BoysElizabeth N WanyonyiF450720724418618Biology SBTSS TRAINERS 
37KakamegaSt Luke’s IhonjeBonface ChimwaniM512338713721205Chemistry SBTSS TRAINERS 
38KakamegaSt Thomas Aquinas Eshisiru Secondary SchoolLipuku BeldinaF373770729994965Physics SBTSS TRAINERS 
39KakamegaSt. Augustine Mlimani SecondaryCorneliusM571387710915696Physics SBTSS TRAINERS 
40KakamegaSt. Ignatius Mukumu Boy’s High SchoolAnne KadengeF236307722943906Chemistry SBTSS TRAINERS 
41KakamegaSt. Mary’s Mumias GirlsAnyasi James MiimoM601852727371136Physics SBTSS TRAINERS 
42KakamegaSt.Francis Xavier Shikoti Mixed SecKwalanda JohnstoneM535359721608719Mathemati SBTSS TRAINERS 
43KakamegaSt.Peter’s Mumias Boys High SchoolWetende MartinM471213728827299Chemistry SBTSS TRAINERS 
44KakamegaSt.Peters Mumias Boys High SchoolPeter Omondi MangoM442140713490795Mathematics SBTSS TRAINERS 
45KAKAMEGASt’ Isaac Township SchEvans Sumba 862950708329250MATHEMATICS KICD PANNELIST 
46KakamegaThe Sacred Heart Mukumu GirlsJapheth Onyango OwuothM572576726851062Mathematics SBTSS TRAINERS 
SN
COUNTY
SUBCOUNTY
NAME
GE
TSC NO
PHONE
SUBJECT 1
SUBJECT 2
ACTIVITY 1
ACTIVITY 2
1
Kericho
Belgut
Henry Chepsebah Buttuk
M
431880
722464397
Mathematics
Mathematics
ICT champion
KNEC EXAMINER
2
Kericho
Belgut
Erick Lando Omondi
M
473875
725990338
Chemistry
Physics
ICT champion
KNEC EXAMINER
3
Kericho
Belgut
Boniface Tonui
M
481642
723444227
Physics
Mathematics
ICT champion
KNEC EXAMINER
4
KERICHO
Belgut
Vincent  Kiprono  Yegon
M
576330
727873727
Physics
MATHEMATICS
KNEC EXAMINER
KSEF JUDGE
5
KERICHO
Bureti
Wesley  Kiprono Mitei
M
442682
726979750
Chemistry
BIOLOGY
KNEC EXAMINER
 
6
Kericho
Bureti
Chelangat Zedy Ronoh
F
575473
728531366
Physics
Mathematics
ICT champion
KNEC EXAMINER
7
Kericho
Buretti
Evaline Chepkurui Bii
F
486803
726610309
Mathematics
Chemistry
ICT champion
KNEC EXAMINER
8
Kericho
Kericho
Koros Cheruiyot Wilson
M
485385
722325351
Biology
Agriculture
ICT champion
KNEC EXAMINER
9
KERICHO
Kericho
Benard Kiprono Rotich
M
515354
720275400
Mathematics
PHYSICS
KNEC EXAMINER
RLM TRAINER
10
KERICHO
Kericho
Kirui – Shadrack
M
788812
720140626
Physics
CHEMISTRY
ICT CHAMPION
 
11
KERICHO
Kericho Girls
Pricilla Walumbe
 
351089
722454070
Homescience
 
KICD PANNELIST
 
12
Kericho
Kipkelion
Emily Jelimo Sitienei
F
453705
723697010
Biology
Chemistry
ICT champion
KNEC EXAMINER
13
KERICHO
Koina High Sch
Albert Munane
 
290028
722338189
Agric
 
KICD PANNELIST
 
14
KERICHO
Litein High Sch
Ann Sitienei
 
304009
720678231
 Cre
 
KICD PANNELIST
 
15
KERICHO
Moi Tea Girls
Emmy Chemtai
 
402617
728785579
 Health Education
 
KICD PANNELIST
 
16
Kericho
Soin /Sigowet
Daniel Kimutai Rotich
M
436658
723711561
Mathematics
BED ST
ICT champion
KNEC EXAMINER
17
KERICHO
Tenwek
Charles Kimutai
 
221181
722336397
English
 
KICD PANNELIST
 
SN
COUNTY
SUBCOUNTY
NAME
GE
TSC NO
PHONE
SUBJECT 1
SUBJECT 2
ACTIVITY 1
ACTIVITY 2
1
Kiambu
Kikuyu
Catherine Nduta Maina
F
252685
721672873
Biology
Mathematics
ICT champion
KNEC EXAMINER
2
Kiambu
LARI
STEPHEN M. NJAGI
M
313561
729150953
Biology
Chemistry
ICT champion
KNEC EXAMINER
3
Kiambu
Kikuyu
David Mwangi Kareri
M
314272
722537505
Chemistry
Mathematics
ICT champion
KNEC EXAMINER
4
Kiambu
Kikuyu
Kuria John Ngugi
M
333795
722669499
Physics
Mathematics
ICT champion
KNEC EXAMINER
5
Kiambu
Limuru
David Kimani Kamunge
M
333818
722661782
Mathematics
Physics
ICT champion
KNEC EXAMINER
6
Kiambu
KABETE
GORDON OTIENO
M
334011
722454240
Biology
Mathematics
KICD PANNELIST
KNEC EXAMINER
7
KIAMBU
ALLIANCE HIGH SCH
OKOTH KIDI DAVID
 
335672
722331117
COMPUTER SCIENCE
 
KICD PANNELIST
 
8
Kiambu
Gatundu South
Nancy Wanjiru Mwaura
F
347936
722325546
Biology
Chemistry
KICD PANNELIST
 
9
KIAMBU
KIAMBU
CAROLINE OKHALA  NTHAMBURI
F
363347
700217861
CHEMISTRY
AGRICULTURE
KICD PANNELIST
 
10
Kiambu
Gatundu
Hadad kareithi
M
364785
721455253
Biology
Agriculture
ICT champion
KNEC EXAMINER
11
KIAMBU
THIKA SCH FOR THE BLIND
DOROTHY A. OGONGO
 
373999
722394103
BUSINESS STUDIES
 
KICD PANNELIST
 
12
Kiambu
Thika west
George Mwangi
M
389586
721338869
Chemistry
Mathematics
ICT champion
KNEC EXAMINER
13
Kiambu
Kiambu
Michael kihiu mbugua
M
390062
722914212
Chemistry
Biology
ICT champion
KNEC EXAMINER
14
KIAMBU
MUTUNGULU SECONDARY
WAITHAKA DANIEL NJOROGE
 
396077
723367211
BUSINESS STUDIES
 
KICD PANNELIST
 
15
Kiambu
Kabete
Samuel Kibaara Ndigirigi
M
421490
722242645
Mathematics
Physics
ICT champion
KNEC EXAMINER
16
Kiambu
Kabete
HANNAH WANJA NGUMBA
F
422911
727772471
Physics
Mathematics
ICT champion
KNEC EXAMINER
17
KIAMBU
LORETO HIGH SCH.
STANLEY NDEGWA
 
424714
723735537
COMPUTER SCIENCE
 
KICD PANNELIST
 
18
Kiambu
LIMURU
STEPHEN O. OBUONG’
M
428012
721284897
Biology
Chemistry
KICD PANNELIST
KNEC EXAMINER
19
KIAMBU
KIAMBAA
MAXWELL  VINCENT  KAYESI
M
477207
725906751
PHYSICS
CHEMISTRY
ICT CHAMPIONS
ITOYA/POYA
20
KIAMBU
MARYLEAKY GIRLS
KUMBASU N. JACQUELINE
 
489442
721735546
KISWAHILI
 
KICD PANNELIST
 
21
Kiambu
Limuru
Elijah Bosire Ochoti
M
514208
702108437
Chemistry
Mathematics
ICT champion
KNEC EXAMINER
22
Kiambu
GATUNDU NORTH
FELICITA WAIRIMU MUGURO
F
514773
725707121
Mathematics
BUSINESS STUDIES
ICT champion
KNEC EXAMINER
23
Kiambu
KIAMBU
RIUNGU IDAH MUKAMI
F
516837
710327471
Chemistry
Mathematics
ICT champion
KNEC EXAMINER
24
KIAMBU
KAHUHO UHURU HIGH SCH
JAMES WANDETO
 
517209
715458049
CHEMISTRY
 
KICD PANNELIST
 
25
Kiambu
Limuru
MARY WANJIRA NJIGUA
F
636019
722413602
Chemistry
Mathematics
ICT champion
KNEC EXAMINER
26
Kiambu
Gatundu South
John kimondo kimani
M
684741
726627516
Biology
Chemistry
ICT champion
KNEC EXAMINER
27
KIAMBU
BABA DOGO SECONDARY
ROSE MWEGA
 
3562115
0721 542561
 
 
KICD PANNELIST
 
28
KIAMBU
KIMUNYU SE SCH
ROSE KAUGIRIA
 
273218
721539012
CRE
 
KICD PANNELIST
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
SN
COUNTY
SUBCOUNTY
NAME
GE
TSC NO
PHONE
SUBJECT 1
SUBJECT 2
ACTIVITY 1
ACTIVITY 2
1
KILIFI
KALOLENI
LOIZER  . MTAWALA  MWINYI
F
272121
0734790633 / 0720068441
BIOLOGY
MATHEMATICS
KNEC EXAMINER
RLM TRAINER
2
KILIFI
KALOLENI
JOHN  KAHINDI KAZUNGU  THOYA
M
315137
721382085
BIOLOGY
CHEMISTRY
KNEC EXAMINER
RLM TRAINER
3
Kilifi
Magarini
Sammy Karuku Wanjohi
M
357736
721617005
Biology
Mathematics
ICT champion
KNEC EXAMINER
4
Kilifi
Godoma
Mwemba Fredrick.
M
373364
720457568
Secondary Mathematics
 
SBTSS TRAINERS
 
5
Kilifi
Kijiwetanga seondary
Tom O. Ojuok
M
373883
724440506
Biology
 
SBTSS TRAINERS
 
6
Kilifi
Chakama secondary school
Katumba Francis M.
M
410495
721452005
Physics
 
SBTSS TRAINERS
 
7
Kilifi
MAGOGONI SECONDARY
JOEL MUWERA NGALA
M
424481
721290933
Biology
 
SBTSS TRAINERS
 
8
Kilifi
BARANI SECONDARY SCHOOL
DOROTHY KAFEDHA KISOZA
F
426818
724105762
Biology
 
SBTSS TRAINERS
 
9
Kilifi
GALANA BOYS SECONDARY SCHOOL
ONESMUS CHANGAWA MAITHA
M
462760
726268844
Physics
 
SBTSS TRAINERS
 
10
KILIFI
RABAI
PRISCILLAR KADZO MANGI
F
470320
720568400
PHYSICS
MATHEMATICS
KNEC EXAMINER
SMASE TRAINER;
11
KILIFI
KASIDI SCH RABAI
JOEL KAHINDI
 
491187
724636171
HOMESCIENCE
 
KICD PANNELIST
 
12
Kilifi
Muyeye Secondary School
David Wekesa Simiyu
M
497839
720487354
Chemistry
 
SBTSS TRAINERS
 
13
Kilifi
Magarini
ZABLON KAZUNGU KAHINDI
M
507647
710284990
Chemistry
Biology
ICT champion
KNEC EXAMINER
14
KILIFI
BARANI SECONDARY SCH
PHOEBE NYABOKE
 
516951
720621754
COMPUTER SCIENCE
 
KICD PANNELIST
 
15
Kilifi
GODOMA SECONDARY
Augustine mukanda mukhanyi
M
524525
725503261
Physics
 
SBTSS TRAINERS
 
16
Kilifi
ST GEORGES SECONDARY
ERIC AKUMU
M
525707
725411295
Secondary Mathematics
 
SBTSS TRAINERS
 
17
KILIFI
GANZE GIRLS HIGH SCH
KIIM SAYIA ELLYVIS
 
529232
746329242
ENGLISH
 
KICD PANNELIST
 
18
Kilifi
Kaloleni
Philister Shauri Kalama
F
538539
729399804
Physics
Mathematics
ICT champion
KNEC EXAMINER
19
Kilifi
ST. GEORGES SECONDARY SCHOOL
CALLVINCE OTIENO GWENDO
M
539291
718810224
Physics
 
SBTSS TRAINERS
 
20
KILIFI
RABAI
DAVID ODHIAMBO  OWINO
M
543445
724438296
MATHEMATICS
PHYSICS
KNEC EXAMINER
RLM TRAINER
21
Kilifi
moi kadzonzo girls secondary
Lily Asanyo
F
557105
723337501
Chemistry
 
SBTSS TRAINERS
 
22
Kilifi
mutsengo secondary school
MATANO ALI KARISA
M
560423
723146921
Secondary Mathematics
 
SBTSS TRAINERS
 
23
Kilifi
Gede Secondary School
David Bwire Namulundu
M
563342
728721742
Chemistry
 
SBTSS TRAINERS
 
24
Kilifi
Majenjeni secondary school
Rosalyne Nyawira Githinji
F
572484
724789146
Secondary Mathematics
 
SBTSS TRAINERS
 
25
Kilifi
Mariakani secondary
Ronald maina keru
M
574229
723789038
Biology
 
SBTSS TRAINERS
 
26
Kilifi
Sosobora Secondary School
Peter Nyabiba Obare
M
574462
726938022
Secondary Mathematics
 
SBTSS TRAINERS
 
27
Kilifi
muyeye
cidin kiriago
M
574466
710109352
Chemistry
 
SBTSS TRAINERS
 
28
Kilifi
Galana Boys secondary
David Dhuka Dyeka
M
574471
721275130
Chemistry
 
SBTSS TRAINERS
 
29
Kilifi
Marereni Secondary School
George Ochieng
M
606270
720353067
Secondary Mathematics
 
SBTSS TRAINERS
 
30
KILIFI
MAPIMO GIRLS
CHENGO ARNOLD
 
618830
707599781
 CHRISTIAN RELIGIOUS EDUCATION
 
KICD PANNELIST
 
31
Kilifi
Kibokoni secondary
Anna bahati kimwele
F
704140
728953906
Biology
 
SBTSS TRAINERS
 
32
KILIFI
KALOLENI
MTAWALI CHARO KALU
M
781117
713880510
CHEMISTRY
BIOLOGY
ICT CHAMPIONS
RLM TRAINER
33
KILIFI
GANZE
DANIEL  MUTUKU MUTUA
M
794413
725237558
MATHEMATICS
PHYSICS
 
 
34
KILIFI
RABAI
BERNARD MATHENGE MWALALI
M
795618
728747777
MATHEMATICS
PHYSICS
RLM TRAINER
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
                                                                             
 
 
 
SN
COUNTY
SUBCOUNTY
NAME
GE
TSC NO
PHONE
SUBJECT 1
SUBJECT 2
ACTIVITY 1
ACTIVITY 2
1
Kirinyaga
Kirinyaga central
Duncan Njagi Mwai
M
226106
721278367
Physics
Mathematics
ICT champion
KNEC EXAMINER
2
Kirinyaga
Kirinyaga West
Beatrice Njeri Ndegwa
F
306141
726525870
Chemistry
Biology
ICT champion
KNEC EXAMINER
3
Kirinyaga
Kirinyaga West
James Kariithi Gatua
M
315917
720329546
Chemistry
Biology
ICT champion
KNEC EXAMINER
4
Kirinyaga
Kirinyaga East
Joseph Muhia Njoroge
M
356779
725155628
Mathematics
Geography
ICT champion
KNEC EXAMINER
5
KIRINYAGA
KIRINYAGA EAST
STEPHEN  MUTHII WANJOHI
F
503776
720173558
PHYSICS
MATHEMATICS
KNEC EXAMINER
ITOYA/POYA
6
Kirinyaga
Mwea East
ROBERT KAGO
M
576838
721477240
Biology
Chemistry
ICT champion
KNEC EXAMINER
7
KIRINYAGA
KIRINYAGA CENTRAL
GEOFFREY  IRUNGU NJOROGE
M
641503
720663482
CHEMISTRY
MATHEMATICS
 
ICT CHAMPIONS
8
KIRINYAGA
GATHIGIRIRI SECONDARY
ROSE NKATHA STEPHEN
 
691217
716704471
ENGLISH
 
KICD PANNELIST
 
9
KIRINYAGA
KIANYAGA BOYS
JAMES MWANGI MUCHIRI
 
480330
721475637
PERFORMING ARTS
 
KICD PANNELIST
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
                                                                             
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
SN
COUNTY
SUBCOUNTY
NAME
GE
TSC NO
PHONE
SUBJECT 1
SUBJECT 2
ACTIVITY 1
ACTIVITY 2
1
KISII
NYAMBURURU GIRLS
PRISCILLA ONSALIGU
 
388653
725705815
PERFORMING ARTS
 
KICD PANNELIST
 
2
Kisii
Nyamache Boys high
Samuel Omweri
M
395550
721226850
Chemistry
 
SBTSS TRAINERS
 
3
Kisii
Kisii School
George Okoth Jawuor
M
419878
717538383
Chemistry
 
SBTSS TRAINERS
 
4
Kisii
MAJI MAZURI SRCONDARY SCHOOL
DOMINIC NYANG’AU KEBUNGO
M
420833
728529637
Secondary Mathematics
 
SBTSS TRAINERS
 
5
Kisii
Nyamache
Benson Oburu Manuguti
M
432091
713933575
Physics
Mathematics
ICT champion
KNEC EXAMINER
6
Kisii
Kisii central
Thomas Obai Miencha
M
441508
711716769
Chemistry
Mathematics
ICT champion
KNEC EXAMINER
7
Kisii
Kitutu Central
Benjamin Mogere Masenge
M
447594
721332593
Mathematics
Chemistry
ICT champion
KNEC EXAMINER
8
KISII
MARANI
JOHN NYAUNDI OBUYA
M
465371
722605447
PHYSICS
MATHEMATICS
KNEC EXAMINER
 
9
Kisii
St Charles Kabeo
Beatrice Kerongo
F
468841
700670965
Biology
 
SBTSS TRAINERS
 
10
Kisii
Rioma mixed secondary
Nyankana nyangy Benson
M
471575
721683829
Biology
 
SBTSS TRAINERS
 
11
Kisii
Nyakeiri Secondary
John owidi
M
474315
722884263
Physics
 
SBTSS TRAINERS
 
12
Kisii
Riamonting’a secondary
Omache polycarp ndere
M
479167
729841633
Secondary Mathematics
 
SBTSS TRAINERS
 
13
Kisii
kisii secondary school
Stephen Atika oyondi
M
490094
724462924
Chemistry
 
SBTSS TRAINERS
 
14
Kisii
NAIKURU P.A.G SECONDARY SCHOOL
MARK BARASA WAFULA
M
490136
723442997
Physics
 
SBTSS TRAINERS
 
15
Kisii
Nyagesenda secondary school
Ruth kerubo Mweresa
F
497540
723519832
Chemistry
 
SBTSS TRAINERS
 
16
Kisii
Geturi secondary
Julius Sifuna Babikha
M
501588
715291944
Secondary Mathematics
 
SBTSS TRAINERS
 
17
KISII
MARANI
SARAH MONYANGI ONDICHO
F
521144
723453852
BIOLOGY
MATHS
RLM TRAINER
 
18
Kisii
Masongo
Dickson k. Nyangaresi
M
524598
722251605
Biology
 
SBTSS TRAINERS
 
19
Kisii
Kisii Central
Edward
M
524662
724814940
Mathematics
Physics
ICT champion
KNEC EXAMINER
20
KISII
SENGERA GIRLS
JANE J. TOO
 
526658
727888311
KISWAHILI
 
KICD PANNELIST
 
21
Kisii
Nyanguru Cog Secondary School
Peter Onguti Rasugu
M
544140
728322752
Physics
 
SBTSS TRAINERS
 
22
Kisii
St. Thomas turwa
Ruth musyoka
F
565685
720109829
Secondary Mathematics
 
SBTSS TRAINERS
 
23
KISII
NYAKORERE SDA MIXED SECONDARY SCH
JACKSON ANGURA MALACHI
 
576197
720746091
 HEALTH EDUCATION
 
KICD PANNELIST
 
24
KISII
MASABA SOUTH
ROBIN NYAATA GEKE
M
581009
711360914
COMPUTER STUDIES
KISWAHILI
KNEC EXAMINER
ITOYA/POYA
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
SN
COUNTY
SUBCOUNTY
NAME
GE
TSC NO
PHONE
SUBJECT 1
SUBJECT 2
ACTIVITY 1
ACTIVITY 2
1
Kitui
Kitui TTC
Githaka Mwangi
M
267428
721424318
Primary Mathematics
 
SBTSS TRAINERS
 
2
KITUI
KITUI CENTRAL
JOSEPH KAMAU NDIRANGU
M
363793
722688058
ENGLISH
LITERATURE
KNEC EXAMINER
CBC BOOK AUTHOR
3
Kitui
Kitui Central
JACOB KYENGO MUTHOKA
M
389459
724158187
Physics
Mathematics
ICT champion
KNEC EXAMINER
4
Kitui
KITUI WEST
CHRISTINE M. MBAI
F
400341
723762042
Physics
Chemistry
ICT champion
KNEC EXAMINER
5
Kitui
KITUI Central
Jane Damaris
F
405354
721584889
Biology
Agriculture
ICT champion
KNEC EXAMINER
6
Kitui
Ivaini Secondary School
David Mutyavai Nyamai
M
409396
726507194
Chemistry
 
SBTSS TRAINERS
 
7
Kitui
Migwani
Kennedy Kivonya
M
413675
721403361
Biology
Agriculture
ICT champion
KNEC EXAMINER
8
Kitui
Kitui high school
Elizabeth kalumu mutisya
F
423085
721290547
Chemistry
 
SBTSS TRAINERS
 
9
Kitui
AIC ithumbi sec. School
Joseph kilai mwendwa
M
432525
727451972
Secondary Mathematics
 
SBTSS TRAINERS
 
10
Kitui
Mutonguni boys
Isaac sila musyoki
M
433226
720964862
Chemistry
 
SBTSS TRAINERS
 
11
KITUI
ST MARKS MUTENDEA
STELLA SYOMBUA
 
436992
721553090
BUSINESS STUDIES
 
KICD PANNELIST
 
12
Kitui
Kavaini sec
NGELENZI AGNES MWIKALI
F
438431
727437036
Biology
 
SBTSS TRAINERS
 
13
Kitui
Kitui high school
Festus Kyalo Mutuku
M
442466
725236535
Physics
 
SBTSS TRAINERS
 
14
Kitui
Ngongoni Secondary School
Simon Muisyo Kauna
M
442882
721590694
Physics
 
SBTSS TRAINERS
 
15
KITUI
KANZINWA SCH
JOSEPH M. KILONZO
 
445924
728746162
HOMESCIENCE
 
KICD PANNELIST
 
16
Kitui
NZAMBANI
HILDER MARY KISENGESE
F
447025
727446508
Mathematics
Physics
ICT champion
KNEC EXAMINER
17
Kitui
IPC MATHUMA SECONDARY
Nzinga Kyalo
M
457417
718250242
Biology
 
SBTSS TRAINERS
 
18
Kitui
Kyuso
Bendetta Mwende mwanzia
F
463425
712534849
Biology
Agriculture
ICT champion
KNEC EXAMINER
19
Kitui
St Ursula girls
Frederick  kioko mutua
M
469669
723390942
Chemistry
 
SBTSS TRAINERS
 
20
Kitui
MUTOMO
SEBASTIAN KAWETO KALOVWE
M
472647
721857673
Mathematics
Physics
ICT champion
KNEC EXAMINER
21
Kitui
St. Angela’s Girls’ Secondary School.
Elijah Mutungi
M
476508
725746882
Physics
 
SBTSS TRAINERS
 
22
Kitui
Kitui High school
Daniel Katee Kyalo
M
483529
723235588
Secondary Mathematics
 
SBTSS TRAINERS
 
23
Kitui
Muthale girls
Purity Syokau Mulului
F
483699
723130115
Biology
 
SBTSS TRAINERS
 
24
Kitui
Mwingi secondary school
Mwenga Kitheka
M
490142
726359556
Secondary Mathematics
 
SBTSS TRAINERS
 
25
Kitui
Kyanika secondary school
Jacob malonza
M
490895
729674923
Chemistry
 
SBTSS TRAINERS
 
26
Kitui
Ikutha
Benson Ngungu Kithusi
M
493776
722882917
Physics
Mathematics
ICT champion
KNEC EXAMINER
27
Kitui
KITULANI  SECONDARY SCHOOL
DOMINIC MUNYOKI MUVENGEI
M
494427
724575527
Chemistry
 
SBTSS TRAINERS
 
28
Kitui
Yumbisye secondary school
Charlene
F
508256
723991829
Physics
 
SBTSS TRAINERS
 
29
Kitui
St.charles lwanga -kitui
Janet Nduku charles
F
513246
714038304
Chemistry
 
SBTSS TRAINERS
 
30
Kitui
NYANYAA MIXED SEC. SCHOOL
MAINGI KENNEDY MULWA
M
513777
725980272
Secondary Mathematics
 
SBTSS TRAINERS
 
31
Kitui
St peter’s Nzambani sec school
Miriam Mueni Titus.
F
514275
723106499
Biology
 
SBTSS TRAINERS
 
32
Kitui
Mwingi East
Elijah Mung’ang’a
M
515702
728447287
Biology
Chemistry
ICT champion
KNEC EXAMINER
33
Kitui
Masavi Girls
Enos Barasa
M
518508
726558663
Chemistry
 
SBTSS TRAINERS
 
34
Kitui
St Charles lwanga – kitui
Evanson Mutua Nzivi
M
518691
722743946
Physics
 
SBTSS TRAINERS
 
35
Kitui
Kilonzo secondary school
Charles Syoki Malete
M
518699
723403905
Biology
 
SBTSS TRAINERS
 
36
Kitui
Kisasi boys secondary school
Theophilus kiema nzau
M
524382
725950806
Physics
 
SBTSS TRAINERS
 
37
KITUI
KATANGI BOYS SCH
CHARLES KANGETHE JOHN
 
534276
727222040
ENGLISH
 
KICD PANNELIST
 
38
Kitui
Kaningo secondary School
Daniel mutisya Musyimi
M
536108
725709938
Chemistry
 
SBTSS TRAINERS
 
39
Kitui
Hon charles nyamai muvitha
Nicholas mwove nguta
M
537993
713268958
Secondary Mathematics
 
SBTSS TRAINERS
 
40
Kitui
St. Theresa girls Sec. School – Kimangao
Kimeka Kedrix Avagalwa
M
540585
727663796
Physics
 
SBTSS TRAINERS
 
41
Kitui
Kaundu secondary school
Isaac Luke Musoma
M
544946
718273809
Physics
 
SBTSS TRAINERS
 
42
Kitui
Mutomo girls sec school
Benjamin mbondo kyalo
M
548339
720058630
Secondary Mathematics
 
SBTSS TRAINERS
 
43
KITUI
MWINGI CENTRAL
JAMES MANZI MUTISYA
M
555132
723348020
COMPUTER
P. E
KNEC EXAMINER
ITOYA/POYA
44
Kitui
St. Thomas Aquinas kalawa boys kyangwithya
Paul
M
558304
725847391
Chemistry
 
SBTSS TRAINERS
 
45
Kitui
Chuluni Girls Secondary School
Patrick Mutune Makau
M
558830
729863338
Secondary Mathematics
 
SBTSS TRAINERS
 
46
KITUI
KAWONGO MIXED DAY
CAROL MUSAU
 
561670
722353416
KISWAHILI
 
KICD PANNELIST
 
47
Kitui
ILAKO MUTUTA SECONDARY
Caleb Mwongela
M
573899
711876150
Secondary Mathematics
 
SBTSS TRAINERS
 
48
Kitui
Muslim secondary school
Faith Mwendwa
F
574550
727373628
Secondary Mathematics
 
SBTSS TRAINERS
 
49
Kitui
Lower yatta
Pascalia nduku Joseph
F
579082
713003928
Chemistry
Mathematics
ICT champion
KNEC EXAMINER
50
Kitui
Chuluni girls
GLADYS NDANU MULWA
F
580726
720961526
Chemistry
 
SBTSS TRAINERS
 
51
Kitui
Mulango girls
Duncan Ngwatu
M
587430
725584125
Secondary Mathematics
 
SBTSS TRAINERS
 
52
Kitui
St.Angela’s Girls’
Mark Kituku Musembi
M
649702
720436046
Biology
 
SBTSS TRAINERS
 
53
Kitui
Matinyani boys
Michael kivungi
M
652204
794604415
Physics
 
SBTSS TRAINERS
 
54
Kitui
Mutha secondary
Wilberforce Mung’edi Visafwa
M
652257
714211055
Chemistry
 
SBTSS TRAINERS
 
55
Kitui
Matinyani sec
Ambrose mutinda
M
708737
707667827
Biology
 
SBTSS TRAINERS
 
56
KITUI
MALOONI SEC. SCH
NGANI JULIUS
 
737634
720759711
CHEMISTRY
 
KICD PANNELIST
 
57
KITUI
ST ANGELA`S GIRLS
DOFRINE MULWA
 
4558363
719234603
 CHRISTIAN RELIGIOUS EDUCATION
 
KICD PANNELIST
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
SN
COUNTY
SUBCOUNTY
NAME
GE
TSC NO
PHONE
SUBJECT 1
SUBJECT 2
ACTIVITY 1
ACTIVITY 2
1
Kwale
MSAMBWENI
JACOB KAMAU THUO
M
333716
722695041
Mathematics
Biology
ICT champion
KNEC EXAMINER
2
KWALE
MSAMBWENI
IRENE UCHI YAA
F
353534
714665029
PHYSICS
MATHEMATICS
KICD PANNELIST
SMASE TRAINER
3
Kwale
Samburu
Jaleha Joseph Sandagi
M
363900
721400223
Chemistry
Chemistry
ICT champion
KNEC EXAMINER
4
Kwale
MWANANYAMALA BOYS HIGH SCHOOL
EPHANTUS MUTURI FREDRICK
M
413504
2.55E+11
Biology
 
SBTSS TRAINERS
 
5
Kwale
Majoreni secondary school
Shadrack kyengo
M
417691
721306005
Chemistry
 
SBTSS TRAINERS
 
6
KWALE
MATUGA
SAHIB RAJAB TSUMA
M
433676
726995212
PHYSICS
MATHEMATICS
KNEC EXAMINER
 
7
Kwale
Tsimba sec sch
Elizabeth nzivo
F
449853
725848086
Chemistry
 
SBTSS TRAINERS
 
8
Kwale
Kinango boys
Eliud mwongera Mbwiria
M
467229
722480218
Biology
 
SBTSS TRAINERS
 
9
Kwale
Was boys
Eunice Wanyonyi
F
480347
721948561
Secondary Mathematics
 
SBTSS TRAINERS
 
10
Kwale
Kwale girls high school
Beatrice Ndigha Mwangasha
F
485171
721828177
Secondary Mathematics
 
SBTSS TRAINERS
 
11
Kwale
Kiteje mixed
Beatrice charo
F
490154
724237983
Physics
 
SBTSS TRAINERS
 
12
Kwale
Mvindeni secondary school
Julius Mvurya Maurice
M
492877
724440740
Physics
 
SBTSS TRAINERS
 
13
KWALE
SAMBURU
MMASI NABUTALI WESONGA
M
505499
723882498
ENGLISH
LITERATURE
KNEC EXAMINER
 
14
Kwale
Tiwi Girls
Zachary Abuga
M
509493
726375529
Secondary Mathematics
 
SBTSS TRAINERS
 
15
Kwale
Franz Josef girls secondary school mamba
Kennedy kirinya
M
513404
725848524
Physics
 
SBTSS TRAINERS
 
16
Kwale
Babla Diani secondary school
Esther Mwongeli Nguli
F
515127
713304599
Biology
 
SBTSS TRAINERS
 
17
Kwale
Kingwede
Caroline Njambi Ndungu TSC NO
F
516112
722651368
Physics
 
SBTSS TRAINERS
 
18
Kwale
Mazeras girls
Edwin Kibett Kirui
M
519438
726025481
Biology
 
SBTSS TRAINERS
 
19
Kwale
KWALE HIGH
KIOKO SAMUEL
M
523448
721386290
Biology
 
SBTSS TRAINERS
 
20
Kwale
Kwale Girls
Jack Obaro Yongo
M
533265
724865221
Chemistry
 
SBTSS TRAINERS
 
21
Kwale
Matuga
Suleiman Mohamed Mwakwina
M
533397
722770615
Physics
Mathematics
ICT champion
KNEC EXAMINER
22
Kwale
Kinango
Sharon Kituu
F
535271
728165607
Chemistry
Biology
ICT champion
KNEC EXAMINER
23
Kwale
Golini secondary school
Dennis Ondieki Nyamato
M
549191
702675756
Chemistry
 
SBTSS TRAINERS
 
24
Kwale
TARU Boys Secondary
jairus kimara
M
558122
727388341
Secondary Mathematics
 
SBTSS TRAINERS
 
25
Kwale
Kinagoni secondary
John Kaaru
M
574334
2.54725E+11
Secondary Mathematics
 
SBTSS TRAINERS
 
26
Kwale
Mwamzandi sec school
Edwin Kiprugut
M
588862
726145728
Biology
 
SBTSS TRAINERS
 
27
KWALE
KWALE
JUMA MWAHUI  NYAMAWI
M
648854
729759363
CHEMISTRY
BIOLOGY
KNEC EXAMINER
 
28
Kwale
Mnyenzeni Secondary school
PHILIP NDURYA KAZUNGU
M
648889
714838903
Biology
 
SBTSS TRAINERS
 
29
Kwale
Kikoneni Secondary School
John Robert Odera
M
672782
2.54716E+11
Chemistry
 
SBTSS TRAINERS
 
30
Kwale
NG’OMBENI SECONDARY SCHOOL
DANCAN PINJE
M
677818
705972590
Chemistry
 
SBTSS TRAINERS
 
31
Kwale
Kingwede girls’ secondary
Alfred Kanyimbo Anyenya
M
716586
723475666
Biology
 
SBTSS TRAINERS
 
32
KWALE
MATUGA
MUGANDA NANJALA CENTRINE
F
889555
741277338
MATHEMATICS
COMPUTER STUDIES
 
ICT CHAMPIONS
33
Kwale
Kinango Boys High school
Boneface Maroko Mauti
M
2.5E+07
725424625
Physics
 
SBTSS TRAINERS
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
                                                                                   
 
 
 
 
SN
COUNTY
SUBCOUNTY
NAME
GE
TSC NO
PHONE
SUBJECT 1
SUBJECT 2
ACTIVITY 1
ACTIVITY 2
1
Laikipia
Laikipia East
Peter Ndonga Ndirangu
M
285932
721242978
Chemistry
Physics
ICT champion
KNEC EXAMINER
2
Laikipia
Thingithu sec school
Peter Ndegwa
M
285960
722622474
Biology
 
SBTSS TRAINERS
 
3
Laikipia
Nyahururu
Kamau Elijah Mwangi
M
315760
722957814
Physics
Chemistry
ICT champion
KNEC EXAMINER
4
Laikipia
NDURURUMO HIGH SCHOOL
HANNAH NDUTA KAGWI
F
397357
726889343
Chemistry
 
SBTSS TRAINERS
 
5
Laikipia
LAIKIPIA EAST
JOHN MWENDIA NGARE
M
413916
729031953
Mathematics
Chemistry
ICT champion
KNEC EXAMINER
6
Laikipia
G.G. RUMURUTI
Davidson Kariuki Gicheru
M
461262
727994345
Secondary Mathematics
 
SBTSS TRAINERS
 
7
Laikipia
Nyahururu
Githendu Lilian
F
472489
710643803
Biology
Agriculture
ICT champion
KNEC EXAMINER
8
Laikipia
Inoro s.s
Everlyne Mung’atia
F
481685
725016868
Biology
 
SBTSS TRAINERS
 
9
Laikipia
ndindika sec sch
james Ndungu kago
M
489414
727573547
Physics
 
SBTSS TRAINERS
 
10
LAIKIPIA
LAIKIPIA WEST
COLLINS ODHIAMBO OKOTH
M
551701
729885110
MATHEMATICS
PHYSICS
ICT CHAMPIONS
 
11
LAIKIPIA
LAIKIPIA WEST
SAMUEL  WAITHAKA  WACHIRA
M
587251
724034553
CHEMISTRY
BIOLOGY
ICT CHAMPIONS
ITOYA/POYA
12
Laikipia
St. Francis girls secondary
Nelson Kiptoo Melly Rono
M
787691
729035458
Secondary Mathematics
 
SBTSS TRAINERS
 
13
Laikipia
Bingwa sec
Olivia Sifa Toywa
F
699743
701006748
English Lit
Literature
ICT Champion
Book Author and Performing Arts
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
                                                                                       
 
 
 
 
SN
COUNTY
SUBCOUNTY
NAME
GE
TSC NO
PHONE
SUBJECT 1
SUBJECT 2
ACTIVITY 1
ACTIVITY 2
1
Lamu
Lamu West
Mutuku Henry Kioko
M
524494
711896687
Physics
Mathematics
ICT champion
KNEC EXAMINER
2
LAMU
LAMU WEST
JOSEPH KIARIE WANJIRU
M
583875
723466084
MATHEMATICS
BUSINESS STUDIES
KNEC EXAMINER
ICT CHAMPION
3
LAMU
MOKOWE SECONDARY
STEPHE A. ORENGO
 
652849
701516600
KISWAHILI
 
KICD PANNELIST
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
                                                                                                             
 
 
 
 
SN
COUNTY
SUBCOUNTY
NAME
GE
TSC NO
PHONE
SUBJECT 1
SUBJECT 2
ACTIVITY 1
ACTIVITY 2
1
Machakos
Abc kathithyamaa sec
Josphat Lucy kathure
F
226179
712508500
Chemistry
 
SBTSS TRAINERS
 
2
Machakos
Kangundo
DOMINIC KAVOI MUTHAMA
M
316020
714064414
Mathematics
Geography
ICT champion
KNEC EXAMINER
3
Machakos
Matungulu
Munyao Peter Kioko
M
321620
710406501
Biology
Chemistry
ICT champion
KNEC EXAMINER
4
MACHAKOS
MATUU HGM
DOMISIO NJERU
 
349072
724994492
 CHRISTIAN RELIGIOUS EDUCATION
 
KICD PANNELIST
 
5
Machakos
Masinga
Timothy Musembi Mbithi
M
376088
722467383
Biology
Chemistry
ICT champion
KNEC EXAMINER
6
Machakos
Matungulu
Grace Muthoni Kinyoli
F
386974
717784366
Chemistry
Biology
ICT champion
KNEC EXAMINER
7
MACHAKOS
MBUUNI SECONDARY
NELLY M. WAMBUA
 
387593
700208264
KISWAHILI
 
KICD PANNELIST
 
8
Machakos
Yatta
John Mumo mbithi
M
390056
713586067
Chemistry
Biology
ICT champion
KNEC EXAMINER
9
Machakos
Yatta
Veronica  mwikali nzau
F
390829
714894083
Biology
Chemistry
ICT champion
KNEC EXAMINER
10
Machakos
Yatta
Anthony Mutuku Mulwa
M
392202
710537916
Chemistry
Mathematics
ICT champion
KNEC EXAMINER
11
Machakos
St Martin Kithunguini Sec School
BERNICE NDINDA NDULULU
F
393385
724652839
Physics
 
SBTSS TRAINERS
 
12
MACHAKOS
GITUGI GIRLS HIGH SCH
REDEPTA NGINA
 
394421
721951704
HOMESCIENCE
 
KICD PANNELIST
 
13
Machakos
Mavoko Secondary
SHADRACK NDAMBUKI
M
396457
721272230
Physics
 
SBTSS TRAINERS
 
14
Machakos
Masinga
Munguti peter Muthini
M
409393
713707219
Biology
Agriculture
ICT champion
KNEC EXAMINER
15
Machakos
St. MICHAEL KABAA HIGH
FREDRICK MUTHOKA NZUKI
M
434162
722344617
Chemistry
 
SBTSS TRAINERS
 
16
Machakos
Masaani Girls’ secondary school
Kennedy mbithi kituka
M
442402
726560146
Secondary Mathematics
 
SBTSS TRAINERS
 
17
Machakos
Kisukioni Boys Secondary
Cletus Nzioki Musila
M
442464
725215990
Secondary Mathematics
 
SBTSS TRAINERS
 
18
MACHAKOS
MACHAKOS
JOSAPHAT  NZUVE  PETER
M
442482
727465673
FRENCH
ENGLISH
KNEC EXAMINER
 
19
Machakos
Kwanthanze sec school
Evelyn Pembere
F
450625
724501970
Biology
 
SBTSS TRAINERS
 
20
Machakos
Yatta
Maurice Muteti Muli
M
451857
726659680
Mathematics
Chemistry
ICT champion
KNEC EXAMINER
21
MACHAKOS
MWALA
GETRUDE MUENI MUTUA
F
451860
715273621
ENGLISH
LITERATURE
KNEC EXAMINER
 
22
Machakos
St. Martin Kithunguini
Lydia Mugao
F
456048
720333046
Biology
 
SBTSS TRAINERS
 
23
Machakos
St. Raphael mathauta secondary school
Martin Nzuki Ndiku
M
471457
728242129
Secondary Mathematics
 
SBTSS TRAINERS
 
24
MACHAKOS
KILIMAMBOGO TTC
PETRONILLA NDUNGE
 
471469
720557568
COMPUTER SCIENCE
 
KICD PANNELIST
 
25
Machakos
Mwala
Lackson Maswili
M
472624
726599115
Mathematics
Geography
ICT champion
KNEC EXAMINER
26
Machakos
Kyethivo girls secondary school
Stephen muthama lumbutu
M
488583
715267383
Biology
 
SBTSS TRAINERS
 
27
Machakos
Masinga
Muthengi Bernard Kimanzi
M
497150
725944476
Chemistry
Mathematics
ICT champion
KNEC EXAMINER
28
Machakos
St Teresa, Mwala Girls’
Theresia Mwikali Mutisya
F
497913
724652305
Physics
 
SBTSS TRAINERS
 
29
Machakos
Mbaikini Secondary
Gerald Kyunguti
M
498285
724462679
Chemistry
 
SBTSS TRAINERS
 
30
Machakos
Yatta
Jacob Nzioki
M
512942
710759866
Chemistry
Agriculture
ICT champion
KNEC EXAMINER
31
Machakos
Masinga
Phoebe Mutemi
F
516010
724112911
Mathematics
Business
ICT champion
KNEC EXAMINER
32
Machakos
Masinga
DANIEL NJOROGE NDUNG’U
M
519542
725322945
Biology
Agriculture
ICT champion
KNEC EXAMINER
33
Machakos
The SA Katine
Everlyne Kerubo Asibah
F
523932
721738479
Secondary Mathematics
 
SBTSS TRAINERS
 
34
Machakos
Muusini SA Secondary School
Justus Masai Ndunda
M
531831
725634602
Secondary Mathematics
 
SBTSS TRAINERS
 
35
Machakos
Masaani Girls High school
Sally Mutheu Ndonye
F
534486
725496003
Physics
 
SBTSS TRAINERS
 
36
MACHAKOS
MATUU HGM MEMORIAL
GEORGE KIMEU
 
542191
710307351
ENGLISH
 
KICD PANNELIST
 
37
MACHAKOS
KASEVE SECONDARY
KAWINZI MARTIN KYALO
 
544652
726886412
BUSINESS STUDIES
 
KICD PANNELIST
 
38
Machakos
MACHAKOS
HARRYSON DINGILI KIYINGO
M
545481
726734261
Chemistry
Physics
ICT champion
KNEC EXAMINER
39
MACHAKOS
MACHAKOS
MARY  MWONGELI  MUTUNGI
F
564445
728616135
COMPUTER STUDIES
PHYSICS
KNEC EXAMINER
 
40
Machakos
Kalama secondary
Peninah syokau iluli
F
566221
713959225
Biology
 
SBTSS TRAINERS
 
41
MACHAKOS
KANGUNDO
SHALLOM MAWEU SILA
M
572467
718877654
PHYSICS
CHEMISTRY
KNEC EXAMINER
 
42
Machakos
Kwakoko Sec School
Nzyuko Muthama Nicholas
M
572846
706446674
Biology
 
SBTSS TRAINERS
 
43
Machakos
Makivenzi Girls secondary school.
Esther
F
579251
714526503
Physics
 
SBTSS TRAINERS
 
44
Machakos
Kinyui girls high school
Joel Kalii Kilonzi
M
580960
714329825
Physics
 
SBTSS TRAINERS
 
45
MACHAKOS
KANGUNDO
JAPHET KIPKOECH KIRUI
M
593093
721838540
BIOLOGY
CHEMISTRY
KNEC EXAMINER
 
46
Machakos
Kaseve Secondary School
Festus Muthembwa Musila
M
638526
725115391
Secondary Mathematics
 
SBTSS TRAINERS
 
47
Machakos
Ikombe secondary school
Alexander Mwanzia Matata
M
652263
724640240
Chemistry
 
SBTSS TRAINERS
 
48
Machakos
Masinga Boys Secondary school
Pauline Kavinya Mutili
F
702270
726294707
Biology
 
SBTSS TRAINERS
 
49
MACHAKOS
THATHA HIGH
FR. DOMINIC MUSAU
 
767216
748189184
PERFORMING ARTS
 
KICD PANNELIST
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
SN
COUNTY
SUBCOUNTY
NAME
GE
TSC NO
PHONE
SUBJECT 1
SUBJECT 2
ACTIVITY 1
ACTIVITY 2
1
Makueni
Makueni
Rose Ngina Mlu
F
285948
711682727
Biology
Geography
ICT champion
KNEC EXAMINER
2
Makueni
AIC IUANI SECONDARY
Joseph Nzui King’uyu
M
314984
722817207
Physics
 
SBTSS TRAINERS
 
3
Makueni
Utuneni sec
Josephine Wambua
F
357748
726360639
Biology
 
SBTSS TRAINERS
 
4
Makueni
Kathonzweni
reginah kakyema
F
358256
713487409
Chemistry
Biology
ICT champion
KNEC EXAMINER
5
Makueni
Mbooni East
Benard Kyalo Makato
M
375853
725691469
Biology
Chemistry
ICT champion
KNEC EXAMINER
6
Makueni
Makindu boys secondary School
MUTHOKA DICKSON MUTUA
M
388504
721634713
Secondary Mathematics
 
SBTSS TRAINERS
 
7
Makueni
Makueni
Necodemus  Muli Munyeke
M
389448
728706859
Mathematics
Mathematics
ICT champion
KNEC EXAMINER
8
Makueni
Kiteta Boys
Muteti Patrick muthoka
M
392495
725076856
Secondary Mathematics
 
SBTSS TRAINERS
 
9
MAKUENI
MAKUENI GIRLS SEC SCH
WAMBUA WINFRED SYOKAU
 
394298
790584567
 HEALTH EDUCATION
 
KICD PANNELIST
 
10
Makueni
Mukimwani Secondary
Leonard Musau Ndolo
M
396346
728310862
Biology
 
SBTSS TRAINERS
 
11
Makueni
Kawala secondary
Lydia Mutua
F
398774
727579190
Chemistry
 
SBTSS TRAINERS
 
12
Makueni
Mukaa
Patrick Mwale Munyao
M
414788
723712998
Biology
Agriculture
ICT champion
KICD PANNELIST
13
Makueni
Kathonzweni
Catherine Musembi
F
417443
712365211
Biology
Mathematics
ICT champion
KNEC EXAMINER
14
MAKUENI
KIIMA KIU SEC.
ESTHER MUMBI NZOMO
 
421604
726681820
BIOLOGY
 
KICD PANNELIST
 
15
MAKUENI
BISHOP NGALA SECONDARY
JOSHUA KIVUVA
 
442484
710536846
ENGLISH
 
KICD PANNELIST
 
16
Makueni
Ngaa mixed day secondary school
Eunice Mulili
F
447039
728275238
Biology
 
SBTSS TRAINERS
 
17
Makueni
AIC Mutulani sec
James Muilu
M
450418
713874743
Secondary Mathematics
 
SBTSS TRAINERS
 
18
Makueni
Usalama mixed secondary
Anne Katumbi Mutuku
F
453090
722751296
Physics
 
SBTSS TRAINERS
 
19
Makueni
St Lucia girls kilungu
Regina n. Mutua
F
454410
704286069
Biology
 
SBTSS TRAINERS
 
20
Makueni
Mbimbini sec school
Anne Nthenya Matheka
F
458796
729092943
Biology
 
SBTSS TRAINERS
 
21
Makueni
Makueni
Peter Kilonzo Kiteetu
M
465221
714596513
Mathematics
Physics
ICT champion
KNEC EXAMINER
22
Makueni
Kisau Girls
Luke Ndunda Kimeu
M
467448
2.5473E+11
Biology
 
SBTSS TRAINERS
 
23
Makueni
Kilungu
Francis Ndaka kinaka
M
469904
721560911
Biology
Chemistry
KICD PANNELIST
KNEC EXAMINER
24
Makueni
Kikiini Sec
FESTUS MULWA JOHN
M
473266
721779110
Chemistry
 
SBTSS TRAINERS
 
25
Makueni
Ukia girls secondary school
Ruth N Mbithi
F
473809
718704703
Physics
 
SBTSS TRAINERS
 
26
Makueni
Makueni Girls
Simon Kimweli
M
479398
720621447
Biology
 
SBTSS TRAINERS
 
27
Makueni
Makueni girls secondary school
Gerald
M
483868
721676614
Secondary Mathematics
 
SBTSS TRAINERS
 
28
Makueni
St. Peter Claver’s Sec. Sch. Kithuki
Doris Ndanu Kiminza
F
486179
726833026
Chemistry
 
SBTSS TRAINERS
 
29
Makueni
St.Lucia Girls High School – Kauti
Johnstone Kyalo Kumaka
M
489539
720692713
Physics
 
SBTSS TRAINERS
 
30
Makueni
Makindu
HILLIARD PETER KIWAZA RIGHA
M
490116
721793929
Chemistry
Biology
ICT champion
KNEC EXAMINER
31
Makueni
Mbooni west
Jane Mwikali Makove
F
491013
723670203
Physics
Mathematics
ICT champion
KNEC EXAMINER
32
Makueni
Makueni Boys High school
Dorcas Mutindi Maundu
F
497596
724282923
Secondary Mathematics
 
SBTSS TRAINERS
 
33
Makueni
Makueni boys school
ADRIAN N. KATIKU
M
499516
724234192
Physics
 
SBTSS TRAINERS
 
34
Makueni
Kilungu
Richard M.Kamuya
M
499520
723736904
Mathematics
Physics
ICT champion
KNEC EXAMINER
35
Makueni
St.Stephen Makindu Boys
Delphine Kasyoka
F
502645
729967564
Physics
 
SBTSS TRAINERS
 
36
Makueni
ST.FRANCIS OF ASSISI KALIINI SECONDARY SCHOOL
BENSON
M
503378
721530497
Secondary Mathematics
 
SBTSS TRAINERS
 
37
Makueni
Emali Township sec school
Marrieta mulwa
F
504311
723661465
Chemistry
 
SBTSS TRAINERS
 
38
Makueni
Nduluku sec school
Peter Ngau Makau
M
515096
720335699
Chemistry
 
SBTSS TRAINERS
 
39
Makueni
Makindu girls secondary
Jane Munyao
F
515187
723531622
Secondary Mathematics
 
SBTSS TRAINERS
 
40
Makueni
Aic nunguni
Jane mutheu mbuvi
F
515640
727604715
Secondary Mathematics
 
SBTSS TRAINERS
 
41
Makueni
Kibwezi
Jackson Wambua Kisilu
M
520303
721546477
Biology
Agriculture
ICT champion
KNEC EXAMINER
42
Makueni
Emali Township Secondary School
LUCY MUMBUA NDUVA
F
521639
727580390
Biology
 
SBTSS TRAINERS
 
43
MAKUENI
NZAUI
JANET MUENI MBATHA
F
524425
726459056
COMPUTER STUDIES
PHYSICAL EDUCATION
KNEC EXAMINER
ICT CHAMPION
44
Makueni
Nzaui
jonathan mawili
M
529191
712365915
Mathematics
Kiswahili
ICT champion
KNEC EXAMINER
45
Makueni
NGOTO BOYS HIGH SCHOOL
FRANCIS MAING’ULU
M
536260
724993461
Physics
 
SBTSS TRAINERS
 
46
Makueni
St.Joseph high school-Tutini
Patrick Mutinda Musembi
M
540360
724267157
Secondary Mathematics
 
SBTSS TRAINERS
 
47
Makueni
NGAI HGM SECONDARY SCHOOL
WILLIAM MUTUA KASYOKI
M
556843
728146007
Physics
 
SBTSS TRAINERS
 
48
Makueni
Utumoni secondary school
Pauline Nthemba Mbindyo
F
558787
728076899
Biology
 
SBTSS TRAINERS
 
49
Makueni
Kaumoni boys
Joyce mwangangi
F
565198
727468579
Chemistry
 
SBTSS TRAINERS
 
50
Makueni
Engavu secondary school
Kioko francis
M
578109
715538291
Biology
 
SBTSS TRAINERS
 
51
Makueni
St. Peter clavers’ sec shool
Samuel muema
M
579318
729097459
Secondary Mathematics
 
SBTSS TRAINERS
 
52
Makueni
st. Lucia MBA secondary
kivuva Jenniffer katuku
F
619341
798930379
Chemistry
 
SBTSS TRAINERS
 
53
MAKUENI
AIC KAVATANZOU SECONDARY
FESTUS MUMO MAINGI
 
716560
718373291
MATHEMATICS
 
KICD PANNELIST
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
SN
COUNTY
SUBCOUNTY
NAME
GE
TSC NO
PHONE
SUBJECT 1
SUBJECT 2
ACTIVITY 1
ACTIVITY 2
1
Mandera
Mandera North
Dika Shamma Wachu
M
465233
717314397
Physics
Chemistry
ICT champion
KNEC EXAMINER
2
Mandera
Mandera West
Mohamed Yussuf Mohamed
M
520160
723394438
Chemistry
Biology
KICD PANNELIST
 
3
Mandera
Mandera north
FEISAL KERROW AHMED
M
573297
728239257
Biology
Agriculture
ICT champion
KNEC EXAMINER
4
Mandera
KAMOR SECONDARY SCHOOL
ISSACK IBRAHIM NOOR
M
580549
727009880
Chemistry
 
SBTSS TRAINERS
 
5
Mandera
Mandera central
Ibrahim Adan Hassan
M
581033
722630661
Chemistry
Biology
ICT champion
KNEC EXAMINER
6
Mandera
ARABIA GURLS SECONDARY SCHOOL
MOULID SUGAL KHALIF
M
581643
704222629
Biology
 
SBTSS TRAINERS
 
7
Mandera
Kutulo
Ibrahim mohamed Abdi
M
615047
724095552
Mathematics
Biology
ICT champion
KNEC EXAMINER
8
Mandera
Mandera Central
ahmed ishak
M
656285
741417487
Chemistry
Mathematics
ICT champion
KNEC EXAMINER
9
Mandera
BANISA GIRLS SECONDARY SCHOOL
Hussein Ahmed Alio
M
763466
720696387
Secondary Mathematics
 
SBTSS TRAINERS
 
10
MANDERA
MANDERA NORTH
HASSAN ABDULLAHI ISSACK
M
764891
720428011
PHYSICS
MATHEMATICS
SMASE TRAINER
SMASE TRAINER;
11
Mandera
MANDERA EAST
ABDIAZIZ MOHAMED ADAN
M
773710
722157835
Physics
Mathematics
ICT champion
KNEC EXAMINER
12
Mandera
Mandera secondary  school
Yussuf Ahmed Haji
M
813824
724012155
Physics
 
SBTSS TRAINERS
 
13
MANDERA
MANDERA EAST
HASSAN  ADOW IBREIN
M
846863
722430438
CHEMISTRY
BIOLOGY
SBTSS TRAINER
 
14
Mandera
Banisa Girls secondary school
Dayow mohamed Ibrahim
M
853218
721711340
Biology
 
SBTSS TRAINERS
 
 
 
                                                                                   
 
 
 
 
 
 
 
 
SN
COUNTY
SUBCOUNTY
NAME
GE
TSC NO
PHONE
SUBJECT 1
SUBJECT 2
ACTIVITY 1
ACTIVITY 2
1
Marsabit
Marsabit
Dismus Nyasani Okenywa
M
505401
728880957
Physics
 
SBTSS TRAINERS
 
2
Marsabit
Marsabit south
Perez Collins Bwire
M
519285
724296272
Biology
Chemistry
ICT champion
KNEC EXAMINER
3
Marsabit
Dibayu High school
Arnold Gitenyi
M
546464
726627379
Chemistry
 
SBTSS TRAINERS
 
4
Marsabit
GORO RUKESA SECONDARY SCHOOL
Edwin Matundura Nyakina
M
580785
723409593
Chemistry
 
SBTSS TRAINERS
 
5
Marsabit
Gadamoji high school
Mutua Cyrus
M
598800
725011966
Biology
 
SBTSS TRAINERS
 
6
Marsabit
Marsabit mixed day seconday school
Hussein Sora
M
664599
713280824
Physics
 
SBTSS TRAINERS
 
7
Marsabit
gadamoji high
David Hirkena
M
689467
717314531
Secondary Mathematics
 
SBTSS TRAINERS
 
8
Marsabit
St marys mixed day secondary school
Rose khorosunto Lesagaram
F
695184
727681686
Secondary Mathematics
 
SBTSS TRAINERS
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
                                                                                   
 
 
 
 
 
 
 
SN
COUNTY
SUBCOUNTY
NAME
GE
TSC NO
PHONE
SUBJECT 1
SUBJECT 2
ACTIVITY 1
ACTIVITY 2
1
Meru
Igembe north
Jane Njoki Kariuki
F
333911
721936639
Chemistry
Mathematics
ICT champion
KNEC EXAMINER
2
MERU
IMENTI NORTH
ROSE  WANJIKKU  KABUI
F
337217
726537401
CHEMISTRY
BIOLOGY
KNEC EXAMINER
 
3
Meru
Meru Central
Teresia Mugure Munene
F
347907
720242940
Biology
Mathematics
KICD PANNELIST
KNEC EXAMINER
4
MERU
KAAGA GIRLS SEC
ELIZABETH KAWIRA
 
374196
723393377
 PHYSICAL HEALTH EDUCATION
 
KICD PANNELIST
 
5
MERU
KIRIGARA GIRLS SEC SCH
BERNARD NJIRU MWIRIA
 
396695
718271472
 HEALTH EDUCATION
 
KICD PANNELIST
 
6
Meru
imenti south
ann doreen makena kiruja
F
433551
720233357
Physics
Mathematics
ICT champion
KNEC EXAMINER
7
Meru
TIGANIA WEST
ABED MUTABARI ARITHO
M
441153
720288547
Biology
Chemistry
ICT champion
KNEC EXAMINER
8
Meru
Imenti south
Faith Diana Mugure Kiambi
F
447058
720819031
Chemistry
Biology
ICT champion
KNEC EXAMINER
9
Meru
Imenti south
Morris Mwiti kirimania
M
459010
721262386
Chemistry
Mathematics
ICT champion
KNEC EXAMINER
10
MERU
MIATHENE BOYS HIGH SCH
FRANKLINE MWINGIRWA
 
466013
723573216
BUSINESS STUDIES
 
KICD PANNELIST
 
11
Meru
Tigania central
Muthamia Stanley
M
476008
710514041
Mathematics
Physics
ICT champion
KNEC EXAMINER
12
Meru
Imenti south
Ighuna mwangi Jeremiah
M
481257
729037269
Chemistry
Biology
ICT champion
KNEC EXAMINER
13
Meru
Buuri West
Kamotho Francis Gatutha
M
498627
720858136
Chemistry
Mathematics
ICT champion
KNEC EXAMINER
14
Meru
Igembe Central
Waithera Jane
F
501253
720912726
Physics
Mathematics
ICT champion
KNEC EXAMINER
15
Meru
TIGANIA EASR
STEPHEN MUNENE KIVIU
M
516884
723335743
Physics
Mathematics
ICT champion
KNEC EXAMINER
16
Meru
Imenti North
Kennedy Owino Odeyo
M
547893
1
Biology
Chemistry
ICT champion
KNEC EXAMINER
17
Meru
Igembe central
Joanne chepkorir soi
F
568258
720818703
Mathematics
Business studies
ICT champion
KNEC EXAMINER
18
Meru
TIGANIA CENTRAL
GEOFFREY MUGAMBI KAMWITHU
M
569153
726680049
Mathematics
BUSINESS STUDIES
ICT champion
KNEC EXAMINER
19
Meru
Imenti north
Mara Martin muriuki
M
578452
712757436
Biology
Chemistry
ICT champion
KNEC EXAMINER
20
Meru
Tigania west
demis muriki
M
622702
712775885
Mathematics
Business studies
ICT champion
KNEC EXAMINER
21
MERU
TIGANIA WEST
GORDON OCHOLA OLIK
M
668014
729742410
MATHEMATICS
BUSINESSES STUDIES
KNEC EXAMINER
KICD PANNELIST
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
SN
COUNTY
SUBCOUNTY
NAME
GE
TSC NO
PHONE
SUBJECT 1
SUBJECT 2
ACTIVITY 1
ACTIVITY 2
1
MIGORI
NYATIKE
MAGESA CHARLES MAGIGE
M
401195
729959502
ALL
ALL
KNEC EXAMINER
 
2
Migori
ISIBANIA BOYS SECONDARY SCHOOL
NANCY MASITSA
F
412037
792587737
Secondary Mathematics
 
SBTSS TRAINERS
 
3
MIGORI
RONGO
JOSECK KUBATI MWAMBWA
M
412487
710486487
ALL
ALL
 
 
4
Migori
Kangeso Boys
Dick D. Bryant Ogutu
M
455199
701901059
Biology
 
SBTSS TRAINERS
 
5
Migori
Uriri
LINET ADHIAMBO NYAOKE
F
457412
716623856
Mathematics
Biology
ICT champion
KNEC EXAMINER
6
MIGORI
SAGERO SEC. SCH
MAGAK WILLIUM
 
457832
721223938
PHYSICS
 
KICD PANNELIST
 
7
Migori
St. Mary’s Ang’ogo Mixed Secondary School
William Magak
M
463254
721223938
Physics
 
SBTSS TRAINERS
 
8
Migori
KANGA HIGH
LINET A OGALO
F
465396
2.5472E+11
Chemistry
 
SBTSS TRAINERS
 
9
MIGORI
RAPOGI HIGH SCH
BOAZ OTIENO
 
488569
728474863
COMPUTER SCIENCE
 
KICD PANNELIST
 
10
Migori
SORI BOYS
AWUOR BRUTUS
M
493564
722708913
Chemistry
 
SBTSS TRAINERS
 
11
Migori
Wasio mixed sec
Kenton yogo
M
499507
723988192
Physics
 
SBTSS TRAINERS
 
12
Migori
Michael Nyarongi
Fredrick Odiwuor Odak
M
501397
726715973
Chemistry
 
SBTSS TRAINERS
 
13
Migori
Isibania Sec.
Masero Moses
M
504541
2.54723E+11
Chemistry
 
SBTSS TRAINERS
 
14
Migori
MAETA MIXED SECONDARY SCHOOL
CHACHA JOSEPH KAGURI
M
520612
723793095
Physics
 
SBTSS TRAINERS
 
15
Migori
Mabera
JOSEPH OTIENO OUNO
M
521882
725823766
Mathematics
Business studies
ICT champion
KNEC EXAMINER
16
MIGORI
AWENDO
LILIAN  AKINYI  OYULA
F
533769
700693326
BIOLOGY
CHEMISTRY
KNEC EXAMINER
 
17
MIGORI
AWENDO
WILLIAM  OTIENO  OKELLO
M
544112
725920548
PHYSICS
MATHEMATICS
ICT CHAMPIONS
RLM TRAINER
18
Migori
Migori Boys High School
Otura Evans Odhiambo
M
546488
726363939
Physics
 
SBTSS TRAINERS
 
19
Migori
MANYATTA HIGH SCHOOL
SYLVESTER OTIENO JABER
M
552804
723861824
Secondary Mathematics
 
SBTSS TRAINERS
 
20
Migori
Kwa
Selemia Gunga
M
562575
705230626
Biology
 
SBTSS TRAINERS
 
21
Migori
ST. JOSEPH’S SCHOOL, RAPOGI.
KEVINS OLOO OYOO
M
573979
2.54723E+11
Secondary Mathematics
 
SBTSS TRAINERS
 
22
Migori
NTIMARU
Maroa Samwel Boke
M
603658
726443605
Mathematics
Chemistry
ICT champion
KNEC EXAMINER
23
MIGORI
ST JOSEPH MODI SCH
DENISH OCHIENG ONGONGE
 
642044
722397732
BUSINESS STUDIES
 
KICD PANNELIST
 
24
Migori
Masara secondary school
Kenneth Otieno Onyango
M
680098
700891746
Biology
 
SBTSS TRAINERS
 
25
MIGORI
URIRI
OMONDI KENNEDY OWUOR
M
683358
726928825
PHYSICS
MATHEMATICS
ICT CHAMPIONS
 
26
MIGORI
NYANGUBO GIRLS
NYANAMBA MILLICENT MAGOMA
 
714846
707332311
ENGLISH
 
KICD PANNELIST
 
27
MIGORI
KOKACH MIXED SECONDARY
BELINDER ADHIAMBO OKEYO
 
896096
795176633
ENGLISH
 
KICD PANNELIST
 
28
MIGORI
NEEMA SCH
ALELA CATHERINE
 
951692
718137702
ENGLISH
 
KICD PANNELIST
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
SN
COUNTY
SUBCOUNTY
NAME
GE
TSC NO
PHONE
SUBJECT 1
SUBJECT 2
ACTIVITY 1
ACTIVITY 2
1
MOMBASA
KISAUNI
RACHEL  KADZO  KITSAO
F
258494
726011691
AGRICULTURE
BIOLOGY
KNEC EXAMINER
 
2
MOMBASA
KISAUNI
MAURICE KEL OMONDI
M
272056
722552864
PHYSICS
COMPUTER STUDIES
MENTORSHIP PROGRAM
ICT CHAMPION
3
MOMBASA
NYALI
NEVILLE  NERI OYAGA  ONYIMBO
M
304420
722657310
Business Studies
Economics
 
 
4
Mombasa
MVITA
GHANIYA MGESHO S
F
322772
716266427
Biology
Mathematics
KNEC EXAMINER
KICD PANNELIST
5
MOMBASA
SHANZU TTC
JANE MUCHUNU
 
334456
722887404
 PHYSICAL HEALTH EDUCATION
 
KICD PANNELIST
 
6
MOMBASA
KAJEMBE SECONDARY SCH
FRANCIS MUTIE MWEMA
 
389286
722453402
 HEALTH EDUCATION
 
KICD PANNELIST
 
7
MOMBASA
MAMA NGINA GIRLS
JACINTA MUSANGO
 
398860
727933958
BUSINESS STUDIES
 
KICD PANNELIST
 
8
Mombasa
Tigania central
Nathan
M
442847
721790910
Biology
Agriculture
ICT champion
KICD PANNELIST
9
MOMBASA
LIKONI
CECIL MUKANDA MUSEBE
M
512180
723448518
PHYSICS
MATHEMATICS
KNEC EXAMINER
SMASE TRAINER
10
MOMBASA
MVITA
MARK  OGUTU ODAK
M
523437
723904054
MATHEMATICS
CHEMISTRY
KNEC EXAMINER
ICT CHAMPIONS;
11
MOMBASA
MVITA
CLANCY  ISAVURANE KILUGU, DIBO
F
599364
713126264
BIOLOGY
CHEMISTRY
KNEC EXAMINER
RLM TRAINER
12
MOMBASA
MVITA
ERIC MUTIE MUSAU
M
679430
718488133
CHEMISTRY
PHYSICS
KNEC EXAMINER
RLM TRAINER
13
MOMBASA
SHANZU TTC
EVERLYNE SIMIYU
 
388796
722241667
VISUAL ARTS
 
KICD PANNELIST
 
14
MOMBASA
SHEIKH KHALIFA
SHAHIB MZEE
 
538347
726214349
KISWAHILI
 
KICD PANNELIST
 
15
MOMBASA 
MOMBASA SEC SCH
MANOAH MOSES
 
359628
710422546
PERFORMING ARTS
 
KICD PANNELIST
 
 
 
 
                                                                             
 
 
 
 
 
 
 
SN
COUNTY
SUBCOUNTY
NAME
GE
TSC NO
PHONE
SUBJECT 1
SUBJECT 2
ACTIVITY 1
ACTIVITY 2
1
MURANG’A
MUKANGU SECONDARY
ANN NJOKI MACHARIA
 
287037
722234664
CHEM
 
KICD PANNELIST
 
2
MURANG’A
KARIGUINI SECONDARY
PURITY WANGUI
 
372140
718144888
KISWAHILI
 
KICD PANNELIST
 
3
MURANG’A
MURANG’A TTC
GORDON ONYANGO
 
388749
722495821
PERFORMING ARTS
 
KICD PANNELIST
 
4
MURANG’A
GITHUMU BOYS SCH
NAOMI KWAMBOKA
 
445380
710261261
ENGLISH
 
KICD PANNELIST
 
5
MURANG’A
ST. TERESA’S SEC. SCH
MICHAEL THUKU KIARIE
 
516624
723605171
CHEMISTRY
 
KICD PANNELIST
 
6
Muranga
MATHIOYA
SIMON MWANGI MUTURI
M
238151
722610597
Mathematics
Biology
ICT champion
KNEC EXAMINER
7
Muranga
Kahuro
Esther kariega
F
263732
723241054
Biology
Agriculture
ICT champion
KNEC EXAMINER
8
Muranga
Kigumo
Mwangi Joseph Mwaura
M
272234
724296701
Biology
Mathematics
ICT champion
KNEC EXAMINER
9
Muranga
Kangema
Kariuki Mwangi
M
315757
720826029
Physics
Chemistry
ICT champion
KNEC EXAMINER
10
Muranga
Gatanga
Harrison Gitahi
M
380227
711481177
Physics
Mathematics
ICT champion
KNEC EXAMINER
11
Muranga
Gatanga
Johnson Mwangi kibiru
M
402871
703588174
Mathematics
Chemistry
ICT champion
KNEC EXAMINER
12
Muranga
Kahuro
Benson Karungo Mwangi
M
432208
721141576
Physics
Mathematics
ICT champion
KNEC EXAMINER
13
Muranga
Kangema
JAMES KAMAU  NDERO
M
440991
728542500
Chemistry
Biology
ICT champion
KNEC EXAMINER
14
Muranga
Mathioya
Erastus Ngugi Muiruri
M
449735
723243144
Biology
Agriculture
ICT champion
KNEC EXAMINER
15
Muranga
Kahuro
Lawrence mbuthia wachira
M
474360
723608918
Biology
Agriculture
ICT champion
KNEC EXAMINER
16
Muranga
Mathioya
Alex Karanja N
M
487346
723582577
Physics
Mathematics
ICT champion
KNEC EXAMINER
17
Muranga
MURANG’A EAST
BERNARD KING’ORI
M
518688
720393399
Physics
COMPUTER
ICT champion
KNEC EXAMINER
18
Murang’a
Nginda mixed
isaac waithaka
M
303097
721658160
Biology
 
SBTSS TRAINERS
 
19
Murang’a
Ruchu girls
Peterson wagura
M
390337
722351558
Secondary Mathematics
 
SBTSS TRAINERS
 
20
Murang’a
Gakurwe secondary school
Alice Ngugi
F
394023
725473228
Chemistry
 
SBTSS TRAINERS
 
21
Murang’a
Gititu Secondary School
John
M
396708
725993561
Secondary Mathematics
 
SBTSS TRAINERS
 
22
Murang’a
Mugoiri Girls
ERIC
M
419399
721450976
Secondary Mathematics
 
SBTSS TRAINERS
 
23
Murang’a
Gati-iguru Sec.School
Bibiana Kasonzo
F
426635
721622624
Biology
 
SBTSS TRAINERS
 
24
Murang’a
Sacred Heart Ng’araria girls high school
JOSEPH MAINA NGINYA
M
464037
720567047
Physics
 
SBTSS TRAINERS
 
25
MURANG’A
MURANG’A SOUTH
RACHEL WAMBUI NGUGI
F
476281
725326748
BIOLOGY
CHEMISTRY
KNEC EXAMINER
 
26
Murang’a
Kamahuha Girls
James K kamau
M
478608
725462765
Chemistry
 
SBTSS TRAINERS
 
27
MURANG’A
KANGEMA
BETH NJERI MAINA
F
498140
724451974
BIOLOGY
CHEMISTRY
RLM TRAINER
 
28
Murang’a
Delmonte mixed
Henry kabera
M
502978
720363477
Biology
 
SBTSS TRAINERS
 
29
MURANG’A
KANGEMA
JOHN NGUGI
M
525895
724858406
MATHEMATICS
PHYSICS
KNEC EXAMINER
ICT CHAMPION
30
Murang’a
St Paul’s kamukabi sec
Martin njihia wanjema
M
547136
725601998
Biology
 
SBTSS TRAINERS
 
31
Murang’a
Makuyu Boys
Colinelius Ndirangu
M
574618
710791382
Chemistry
 
SBTSS TRAINERS
 
32
MURANG’A
KANGEMA
MARY WANJIKU WANJIRU
F
575305
724796187
BIOLOGY
CHEMISTRY
KNEC EXAMINER
 
33
MURANG’A
KANGEMA
FRANCIS KIRAGU MURIITHI
M
580539
711820859
PHY
MATH
KNEC EXAMINER
RLM TRAINER
34
Murang’a
Gitugi girls high school
Janet nyabonyi
F
598434
713476627
Secondary Mathematics
 
SBTSS TRAINERS
 
35
MURANG’A
KANGEMA
STEPHEN NG’ANG’A KANG’ETHE
M
630718
726201479
MATHEMATICS
GEOGRAPHY
KNEC EXAMINER
INVENTION EDUCATOR
36
MURANG’A
KANGEMA
KEVIN  ODITI  ODITI
M
648535
719296163
MATHEMATICS
CHEMISTRY
KNEC EXAMINER
 
37
MURANG’A
KANGEMA
SILAS MWIRIGI KANG’ORI
M
667160
729671583
MATHEMATICS
PHYSICS
ICT CHAMPIONS
 
38
MURANG’A
MURANGA SOUTH
JOHN  MBURU  GITAU
M
682256
724638175
MATHEMATICS
BUSINESS STUDIES
KNEC EXAMINER
ICT CHAMPIONS;
39
Murang’a
DR KIANO GIRLS SECONDARY SCHOOL
Paul
M
826675
705073125
Physics
 
SBTSS TRAINERS
 
40
MURANGA
RARAKWA GIRLS
LUCY WAMAITHA
 
334946
723623518
 CHRISTIAN RELIGIOUS EDUCATION
 
KICD PANNELIST